У випадках порушення серцевого ритму: коли серцебиття нерівномірне, надто швидке чи надто повільне, серце «зупинилось, віддихалось трохи і знову пішло». Аритмолог займається діагностикою та лікуванням цих порушень: під час прийому можна отримати консультативну допомогу, і, у разі потреби, програмацію електрокардіостимулятора.
Вартість консультації провідного спеціаліста, програмації електрокардіостимулятора, первинної програмації в решту днів — 650, 950 та 1500 грн відповідно. Щопонеділка грудня ці послуги можна отримати за зниженою ціною — 300 грн.
Олег Ігорович — лікар вищої категорії зі стажем у медицині 23 роки, член Європейської асоціації аритмологів (EHRA) та Європейської асоціації кардіоторакальних хірургів (EACTS). Доктор Бохонко проходив стажування у багатьох клініках країн Європи: Бельгії, Німеччини, Словаччини, Польщі. Спеціалізується на оперативних втручаннях у разі порушення ритму серця: саме його команда проводила перші кріоаблації, унікальні для України операції для пацієнтів з миготливою аритмією, про які ми розповідали раніше.
Записатись на консультацію можна за номером +380 (48) 730-00-30 або на сайті. Акція дійсна з 1.12.2018 до 31.12.2018 в Медичному домі Odrex за адресою: вул. Розкидайлівська 69/71.
Одна з найбільш грізних причин кашлю у дітей — коклюш. Захворіти їм можна в будь-який час року, але частіше за все це літо, осінь або зима.
А відбувається це після контакту з хворими, дуже часто — з дорослими, які довго кашляють, у яких хвороба протікає стерто. Це особливо небезпечно для дітей перших місяців життя, які ще не були щеплені.
Початкова стадія коклюшу триває один-два тижні:
у дитини відсутні ознаки інтоксикації,
температура тіла не підвищується вище 37,4-37,6 °C,
спостерігається незначна гіперемія слизової ротоглотки,
з’являються виділення з носа, а пізніше — сухий кашель.
Після цього кашель прогресує, стає затятим і нав’язливим, нападоподібним. З’являється густа, «склоподібна» мокрота, свистячі вдихи-репризи, які переривають кашель. Напад кашлю може спровокувати раптовий шум, гучний голос або сплеск, натискання на корінь язика. Найчастіше напади виникають в нічний час, закінчуються виділенням в’язкого мокротиння, іноді — блювотою.
Тривалість такого спазматичного періоду — від двох до чотирьох тижнів. Поступово напади кашлю стають рідше, хвороба переходить в стадію вирішення — вона триває до двох місяців.
На жаль, нерідкі ускладнення коклюшу, він особливо небезпечний для дітей раннього віку. Тому в усьому світі профілактика коклюшу — це вакцинація.
якщо, попри терапію, кашель стає сильнішим, болісним, особливо в нічний час,
якщо відсутні ознаки інтоксикації і, попри кашель, загальний стан дитини не змінюється.
Коли причина кашлю — туберкульоз?
Сухий, що посилюється вночі і вранці кашель у дітей зустрічається і при туберкульозі. У початковій стадії ця хвороба легко приймається за звичайну застуду або перевтому. Батьки помічають у дитини слабкість, сонливість, пригнічений настрій, ближче до вечора — легкий озноб, неспокійний сон, пітливість. Температура тримається на рівні 37,5-38 °C.
Кашель у малюка практично постійний. На початку захворювання він може бути нападоподібний, іноді, під час сухого кашлю, може з’явитися мокрота з домішкою крові. Якщо хвороба вражає плевру, може виникнути біль у грудній клітині, що підсилюється при диханні, русі, під час кашлю. А ось вологий кашель говорить про більш пізні стадії туберкульозу.
Щоб не пропустити початок захворювання, яке самостійно запідозрити складно, потрібно проходити щорічну туберкулінодіагностику.
Що потрібно робити при підозрі на туберкульоз
розібратися, чи контактувала дитина з хворими на активну форму туберкульозу,
пройти рентгенологічне дослідження органів грудної клітини,
діткам раннього віку — провести мікроскопічне дослідження мокротиння або шлункового вмісту.
Кашель — це корисний рефлекс організму, що допомагає очистити від слизу, запального секрету, які знаходяться в дихальних шляхах. Тому не завжди потрібно його пригнічувати, особливо протикашльовими препаратами, що містять кодеїн.
Батькам важливо пам’ятати, що прийом безрецептурних засобів, рослинних або синтетичних, які підсилюють виникнення мокроти або здатні домогтися більшого її виділення, також небезпечні. Особливо — у дітей до двох років, бо такі препарати можуть викликати синдром «затоплення» легень. Прописувати препарати від кашлю може тільки лікар — після детального огляду маленького пацієнта.
Як полегшити кашель у малюка
забезпечити тепле рясне пиття, яке заспокоїть горло,
зволожити повітря в приміщенні, щоб не пересихали слизові оболонки носа і горла,
стежити, щоб носове дихання дитини було вільним, промивати ніс сольовим розчином, якщо знадобиться, тому як вміст пазух носа може стікати по
задній стінці глотки, дратуючи її та викликаючи сухий нападоподібний кашель,
бути уважними, використовуючи різні ліки, а в незрозумілій ситуації звертатися до педіатрів.
Рентгенэндоваскулярный хирург поделился информацией о последних достижениях отделения интервенционной радиологии, а также объяснил, в каких случаях показано стентирование, в каких — шунтирование, и в чём отличие этих операций.
Андрей Владимирович подробно рассказал о преимуществе эндоваскулярной хирургии перед открытой хирургией, о разнице между стентированием и шунтированием, а также о подготовке до операции и реабилитации после.
Серед гінекологічних захворювань, які безпосередньо впливають на можливість вагітніти та виношувати дитину, одні з найпоширеніших – міома матки та ендометріоз. Ольга Володимирівна пояснила, що це за захворювання, якими симптомами вони характеризуються, у чому причини виникнення та які варіанти діагностики можливі.
В рамках ефіру обговорили самі міфи, пов’язані з цими захворюваннями і лікарка розповіла, які варіанти лікування застосовуються.
Нагадуємо, що протягом трьох днів — 7, 8 та 9 грудня у жінок є можливість отримати консультацію провідного експерта Німеччини щодо хірургії матки будь-якої складності (зокрема лікування міом та ендометріозу) — Гаррі Чярчана.
Гаррі Чарчян завідує провідним Центром міоми та сертифікованим Центром лікування ендометріозу третього ступеня (найвища з можливих) у Klinik für MIC Berlin, де 99,7% усіх операцій проводиться лапароскопічно без розрізу черевної стінки.
Для того, щоб записатися на консультацію, можна зателефонувати за гарячою лінією Медичного дому Odrex: +38 (048) 730-00-30 або залишити заявку на нашому сайті: https://odrex.ua/
Крім лекцій від провідних анестезіологів, проводились ще й практичні майстер-класи.
Відразу після закінчення курсу Європейської освіти за програмою СЕЕА в Medical Hub Odrex відбулась четверта Міжнародна конференція з гемостазіології, анестезіології та інтенсивної терапії «Autumn Meeting in Odessa».
Матеріали конференції «Autumn Meeting in Odessa» доступні за посиланням: https://goo.gl/e3pEC8
В трёхдневном мероприятии приняли участие более 150 практикующих специалистов, интернов и студентов-медиков. У всех присутствующих была возможность прослушать интересные лекции, принять участие в дискуссиях и задать интересующие вопросы ведущим специалистам в области анестезиологии.
Как отмечают посетители лекций, одним из несомненных плюсов является
высокий уровень международных спикеров, а также их доступность в общении.
Курс лекций № 3 по программе Европейского образования в анестезиологии (СЕЕА) организован Одесским национальным медицинским университетом, Ассоциацией анестезиологов Одесской области под руководством Олега Тарабрина — члена Комитета по европейскому образованию в анестезиологии (CEEA), директора регионального центра CEEA в Одессе.
Баріатрія – це малоінвазивні хірургічні операції на шлунково-кишковому тракті. За допомогою них можливо скоротити до 70% надмірної ваги. Баріатричне відділення Odrex надає повний цикл послуг: від консультацій та обстежень до післяопераційного спостереження та реабілітації хворих з ожирінням.
В рамках конференції висвітлювались ключові питання інтервенційної кардіології та ендоваскулярної хірургії, розглянуто нові технології ендоваскулярного лікування патології аорти. Також усі учасники конференції мали можливість спостерігати за включенням з операційних НІХТ ім. А. А. Шалімова та НІССГ ім. Амосова, де були показані сучасні підходи та запропоновані новітні методики інтервенційного лікування.
Темою доповіді Андрія Володимировича стала чрескатетерна імплантація аортального клапана – TAVI.
TAVI допомагає швидко відновити працездатність серця при ураженнях аортального клапана, будучи максимально малоінвазивним способом заміни рідного клапана на новий.
В Україні TAVI проводяться вкрай рідко, і саме у Клініці Серця Odrex провели одну з перших TAVI у країні та першу за межами Києва.
Докладніше про рентгенедоваскулярну хірургію можна прочитати на нашому сайті.
І навіть не дивлячись на щільний робочий графік, вдосконалення і відпрацювання навичок займає дуже важливе місце в житті фахівця.
Так, на початку листопада Денис Васильович пройшов навчання в Школі інтервенційної мамології Санкт-Петербурга. Темою дводенного тренінгу були сучасні питання діагностики та лікування захворювань молочної залози в амбулаторних умовах.
На цьому навчання за межами України не закінчилось, і Денис Карпегін вирушив до Білорусі для підвищення кваліфікації в Республіканському науково-практичному центрі онкології та медичної радіології імені М. М. Александрова.
А зараз Денис Карпегін повернувся до роботи і вже використовує нові методики діагностики та лікування молочної залози в Медичному домі Odrex.
Якщо вчасно заводити цей механізм і не пропускати сигналів особистого будильника, то можна вирости здоровим, сильним і міцним.
Коли дзвонить твій будильник? Не тільки вранці та ввечері. Він нагадує, коли приходить час їсти, гуляти, грати, займатися фізкультурою і допомагає залишатися здоровими. Налаштувати дивовижний годинник допоможе наш дракон Одрік.
Одрік згадав, що минулої осені багато хто з його друзів майже не виходили гуляти, тому що весь час хворіли й сиділи вдома з замотаним в шарф горлом. І вирішив розібратися, що потрібно робити, щоб рідше хворіти. Ось кілька порад: