Під час пандемії виникло твердження, що у курців нижче вірогідність інфікуватись коронавірусом. Це твердження виникло на основі дослідження з Уханя. Вчені виявили, що серед 140 хворих на COVID-19 пацієнтів було лише 1,4% курців. Саме через це в ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що курці не хворіють на COVID-19.
Насправді, тютюнопаління не тільки підвищує ризик інфікування коронавірусом, але і може ускладнити перебіг хвороби. За статистикою, людина, яка палить, має більшу ймовірність захворіти на гострі респіраторні інфекції, до того ж, під час куріння людина частіше торкається свого обличчя, що збільшує ризик заразитися. Паління спричиняє гіпоксію — нестачу кисню в організмі, курці значно частіше мають хронічні хвороби легень, що веде до ускладнень COVID-19, бо захворювання вражає саме легені та часто спричиняє пневмонію.
Всесвітня організація охорони здоров’я спростувала заяви про користь куріння для боротьби з коронавірусами, зазначивши, що згубна звичка завдає ще більшої шкоди легеням і погіршує ситуацію при зараженні. «Хвороба COVID-19 є інфекційною і в першу чергу атакує легені, ускладнюючи організму боротьбу з коронавірусами та іншими інфекціями», — йдеться в повідомленні організації.
В той же час вчені з США виявили, що сигаретний дим стимулює легені виробляти більше білка ACE2, який коронавірус використовує для проникнення в клітини людини. На думку авторів роботи, найбільш активними продуцентами ACE2 в дихальних шляхах є келихоподібні клітини, що захищають дихальні шляхи від дратівної дії тютюнового диму. При цьому з результатів наукової роботи випливає, що відмова від згубної звички може нормалізувати рівень ACE2, а значить, може і зменшити вразливість таких людей до SARS-CoV-2.
Хочеться зазначити, якщо ви курите — зараз саме час хоча б спробувати покинути цю шкідливу звичку. Це допоможе вам не тільки зменшити ризик захворіти, але і покращити загальний стан фізичного і психологічного здоров’я.
Бережіть себе, підтримуйте одне одного та будьте здорові!
Прийом пацієнтів відбувається з дотриманням усіх правил інфекційного контролю. Для цього ми розділили потоки пацієнтів. Пацієнти з темпаратурою чи ознаками ГРВІ приймаються окремо від пацієнтів із плановими візитами.
Поліклініка для всієї родини в місті Чорноморськ (вулиця 1-го Травня, 23) працюватиме за графіком:
• понеділок — п’ятниця з 9:00 до 18:00
• субота з 9:00 до 15:00.
Поліклініка для всієї родини в Ж/М «Райдужний» працюватиме за графіком з 8:00 до 17:00 з понеділка по суботу.
Записатися на прийом лікаря ви можете за номером +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.
Шлунково-кишковий тракт — це складна біологічна система, до якої щодня потрапляють мільярди різноманітних бактерій, та яка формує роботу усього організму. Головні наслідки порушення роботи травлення — ожиріння та порушення обміну речовин, які ведуть за собою безліч різних хвороб, серед яких печія, гастрит та виразкова хвороба. Основним засобом захистити себе від цих захворювань стають методи профілактики, рекомендовані гастроентерологами та дієтологами. Серед них добре всім відомі методи: відмова від шкідливих звичок, фізична активність, боротьба зі стресовими станами, правильний режим і раціон харчування.
Що таке здорове харчування та як його побудувати
Їжа — матеріал для росту та регенерації тканин, вироблення енергії та нормалізації гормонального та імунного фону організму. Раціональне харчування — один з аспектів здорового способу життя, але потрібно зазначити, що це індивідуальне поняття. Тут потрібно враховувати вік, стать, стан здоров’я, регіон проживання та особливості свого організму. Є ряд продуктів, вживання яких корисне для одних людей, але шкідливе для інших.
Існує кілька принципів здорового харчування:
різноманітний раціон та регулярне вживання їжі,
отримання необхідної кількості калорій, в залежності від потреб організму,
нормоване вживання жирів: в залежності від широтності проживання,
повільне та добре пережовування: близько 20 жувальних рухів,
включення до раціону рідких страв,
дотримання питного режиму: 30 мл чистої води на кілограм ваги,
продукти, що багаті на білки потрібно вживати на сніданок та обід,
вечеряти не пізніше, ніж за дві години до сну, краще молочні, овочеві та круп’яні страви,
краще споживати свіжоприготовлену іжу, не варто тримати страви в холодильнику довгий час,
мінімальна кількість вживання продуктів з надмірною кількістю цукру та відмова від солодких газованих напоїв,
пам’ятайте про норму алкогольних напоїв на день (1мл міцного алкоголю на 1кг ваги),
намагайтеся обмежити додавання жиру при готуванні, наприклад, варіть їжу на пару,
обирайте м’ясо з низькою кількістю жирів, таке як м’ясо курки, індички, кролика або тонкі шматки яловичини, свинини або баранини,
вживайте рибу близько 3-5 разів на тиждень,
підтримуйте здорову масу тіла: люди з надлишковою масою частіше страждають від розладу травлення.
Що ми не знаємо про процес травлення?
Процес травлення розпочинається ще до того моменту, коли їжа потрапила до рота. На самому початку людина відчуває запах їжі, завдяки чому запускається процес слиновиділення та вироблення травних соків. До речі, травний сік, в основі якого соляна кислота, може перетравити далеко не всі продукти, наприклад жувальну гумку. А вага мікроорганізмів, яким заселений кишківник, становить понад 3 кілограм.
На перетравлення їжі ми також витрачаємо енергію. Найбільше витрат — це перетравлення білків та жирів. Їжа перетравлюється частинами: спочатку вуглеводи, потім білки і наостанок жири. Для цього необхідно близько 3-х діб.
Аби забезпечити правильну роботу травлення, потрібно дбати про свій спосіб життя постійно. Те, що ми вживаємо, та як ми це робимо неодмінно відбивається на самопочутті. А хвороби органів шлунково-кишкового тракту помолодшали і вражають вже не лише дорослих людей, а й малюків. Починайте піклування про себе зсередини.
Записатися на консультацію до гастроентеролога можно за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.
Ліктьовий нерв бере свій початок від нервових корінців у шийному відділі. Він забезпечує чутливість і рухи безіменного пальця і мізинця, частково кисті. Нерв розташований вздовж всієї руки, але частіше за все здавлювання виникає в області ліктя. Це захворювання називається синдромом кубітального каналу.
Найчастіше даний синдром зустрічається у людей, які отримали серйозні травми ліктя – в цьому випадку симптоми можуть виникнути і через 10 років. Або ж у тих, у кого є постійне навантаження на ліктьовий суглоб. У їх числі: офісні працівники — через положення рук на робочому столі, IT-фахівці, тенісисти, музиканти, водії і т.д.
«Я знову втратив час, а стан почав погіршуватися» — говорить Андрій Євгенович
Подібні симптоми не можна залишати без уваги, тому що в майбутньому це може призвести до незворотних ушкоджень нерва і порушення його функції, після чого кисть просто перестає нормально функціонувати. Для остаточного встановлення діагнозу пацієнт пройшов дослідження під назвою електронейроміографія (ЕНМГ). Це метод діагностики, який дозволяє оцінити провідність по периферійних нервах, і визначити на якому рівні проходження сигналу утруднено. Під час дослідження нерв стимулюється за допомогою електричних імпульсів, а реєструється вже відповідь на іншому його кінці, і відразу стає зрозуміло — чи є проблема на цій ділянці, або ж імпульси проходять абсолютно безперешкодно. Під час дослідження з’ясували, що в кубітальному каналі спостерігається блок провідності до 80%, тобто всього 20% сигналу доходять до цілі.
Нейрохірург
Імовірно, причиною стало те, що Андрій Євгенович — офісний працівник і багато часу проводить, сидячи за комп’ютером. А через неправильне положення рук лікоть постійно знаходився на згині столу. Подібна часта травматизація призводить до утворення спайок навколо нерва, здавлюють його.
Результати дослідження і симптоми — прямі показання до проведення хірургічного втручання — невроліз ліктьового нерва. Це оперативне втручання, суть якого полягає у звільненні нерва від компресії, щоб дати можливість імпульсам знову вільно проходити на всій його довжині.
В операційній
Маніпуляція проходила під загальною анестезією. Виконавши доступ до ліктьового каналу, через невеликий розріз хірург візуалізував нерв. Він був сильно затиснутий між спайок, м’язових волокон і зв’язок. Владиславу Петровичу вдалося виділити нерв з довкільних тканин, і звільнити його протягом 10 см. Потім нерв помістили в простір, що утворився, а розріз ретельно зашили. Всі причини, що перешкоджають нормальному проходженню імпульсів в цій зоні, були усунені.
Владислав Петрович розповів, що відразу після операції пацієнт відчув поліпшення, що відбувається рідко. Зазвичай відчуття відновлюються поступово: через тиждень або навіть місяць. На думку хірурга, випадок був не таким занедбаним, і операцію провели вчасно.
Профілактика і терапія: як себе застерегти
Пацієнта чекає недовгий період відновлення, в ході якого необхідно працювати з реабілітологом.
«Я абсолютно задоволений. Коли я прийшов до профільного фахівця, все вдалося зробити за два дні. І це з оформленням, здачею аналізів і операцією. Тут все як у фільмах про європейське обслуговування. Чудово!” — поділився Андрій Євгенович.
Операція не завжди необхідна в таких ситуаціях. Метод лікування залежить від тяжкості захворювання. Якщо блок провідності незначний, обійтися можна прийомом таблеток або уколами. Рішення про консервативне лікування може прийняти невролог, спираючись на результати дослідження. Атрофія м’язів — це вже показання до оперативного втручання, і затягувати в цьому випадку не варто.
А для профілактики цього частого синдрому слід бути трохи уважніше, досить:
коригувати свою активність,
стежити за правильністю рухів, які мають на увазі часте згинання та розгинання ліктя,
правильно сидіти за столом,
не спиратися на один лікоть тривалий час,
уникати навмисного тиску, тривалого згинання в ліктьовому суглобі,
при появі перших же симптомів звертатися до профільного фахівця.
Варто зазначити, що ця ж група людей може страждати і від іншого синдрому. Часто може виникати здавлення серединного нерва в області зап’ястя — це тунельний, або ж карпальний синдром. Головними симптомами є оніміння і біль в 1-3 пальцях руки, особливо в нічний час. В цьому випадку своєчасне звернення може дозволити вилікуватися консервативним шляхом, без застосування хірургії.
В деяких випадках перебіг захворювання на COVID-19 може проходити безсимптомно чи мати ознаки звичайної застуди. Перевірити, чи були ви хворі на коронавірус і чи сформований у вас імунітет до цього захворювання, ви можете за допомогою тестування на антитіла lgG та lgA до COVID-19.
Нагадуємо вам про те, в яких випадках слід здавати тест на антитіла до COVID-19:
• Якщо ви хочете перевірити, чи вже хворіли на COVID-19, то слід пройти ІФА-тест на специфічні антитіла IgG. Наявність цих антитіл вказує, що пацієнт перехворів коронавірусом та має імунітет.
• Якщо ви хворієте прямо зараз і потребуєте додаткового методу підтвердження діагнозу або перевірки імунної відповіді організму, то слід пройти ІФА-тест на специфічні антитіла IgA. Наявність цих антитіл вказує, що пацієнт в даний момент бореться з COVID-19. Тест проводять з 10 дня після появи симптомів коронавірусу. Але зауважте, що цей тест не рекомендований для діагностики безсимптомного перебігу захворювання.
Тест на антитіла — це можливість дізнатися про перенесену інфекцію COVID-19 та наявність імунітету до вірусу. Або, якщо людина захворіла на COVID-19, це можливість перевірити, наскільки адекватна імунна відповідь організму на коронавірус.
Записатися на тестування ви можете за телефоном колл-центру Медичного дому Odrex, який працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30 або на сайті .
Тестування на коронавірус проводять:
• в Медичному домі за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71,
• в Поліклініках для всієї родини Odrex в Ж/М «Райдужний» та місті Чорноморськ, вул. 1 Травня, 23.
Зазвичай стенокардія проявляеться вираженим болем в грудях під час фізичних вправ або емоційної напруги. Біль протягом декількох хвилин може відбиватися у лівій руці, лопатці або навіть у нижній щелепі. Все частіше медики зіштовхуються з тим, що хвороба молодшає — звертаються пацієнти від 30-35 років.
Вікторія Євгенівна розповіла про головні ознаки стенокардії, фактори ризику та про профілактику серцевих хвороб та відповіла на такі запитання ведучих:
• Що може впливати на розвиток ішемічної хвороби серця та такої її форми, як стенокардія?
• Яка має бути перша допомога при стенокардії?
• Чи можна переплутати напад стенокардії з іншими станами?
• Коли потрібна операція?
• Чи потрібно пацієнтові постійно приймати ліки?
• Чи може дієта вплинути на здоров’я серця? Що слід, а що не слід вживати?
В той самий час щоденна статистика говорить про те, що ризик захворювання на COVID-19 все ще високий, тому важливо пам’ятати про правила індивідуального захисту та особистої гігієни. Як підготуватись до виходу в дитсадки після карантину? Про це нам розповідає завідувачка відділенням педіатрії — Світлана Козлова.
Про що обов’язково мають знати діти:
• як правильно та як часто мити руки,
• якщо немає такої можливості — як обробляти руки антисептиком (обов’язково – в присутності дорослих),
• що при кашлі та чханні використовувати серветку, або робити це в лікоть,
• що не можна торкатися руками обличчя, особливо очей, рота, носа.
Про що мають подбати батьки:
• розповісти дітям в ігровій, зрозумілій формі про прості правила гігієни,
• відповісти на питання про віруси — як це зробити, ми розповідали разом з Одріком,
• впевнитись, що дитина щеплена згідно календарю — інші інфекції так само небезпечні,
• проводити регулярне вологе прибирання оселі, обробляти поверхні іграшок предметів побуту,
• подбати про наявність засобів особистого захисту та гігієни для дітей,
• не давати з собою іграшки та їжу,
• вимірювати температуру в дитини щоранку та залишитись вдома з будь-якими ознаками респіраторних захворювань.
Якщо у вас виникають питання щодо здоров’я дитини, ви завжди можете проконсультуватись з педіатром або сімейним лікарем — в тому числі, і онлайн.
Записатись на консультацію педіатра в Медичному домі Odrex ви можете за телефоном +38(048) 730-00-30 або за формою на сайті.
Піклуватися про здоров’я співробітників не лише у тих випадках, коли самопочуття погіршується, а й протягом усього життя, — сучасне й актуальне рішення. В Odrex передбачені корпоративні програми, що дозволяють працедавцю заздалегідь подбати про здоров’я своїх співробітників. В ефірі обговорили й такі питання:
• Які медичні програми є в Odrex та яким чином вони працюють?
• Для кого призначені корпоративні програми, якими вони бувають?
• Які сьогодні стандарти роботи Швидкої, як вона надає послуги та як її викликати?
• У яких випадках потрібно надавати першу допомогу до приїзду Швидкої та як не нашкодити постраждалому?
•Які переваги підключення корпоративних програм для співробітників та керівника?
Якщо у вас з’явилися питання, зверніться до менеджера з програм за телефоном +38 (048) 752-88-80 або заповніть онлайн-форму для зворотнього зв’язку: bit.ly/2HxMQq7
Про роботу нового відділення журналістам Думська ТВ розповіли медичний директор Odrex — Дмитро Гавриченко та ортопед-травматолог — Василь Фізор, завідувач відділення Костянтин Палагнюк поділився клінічним випадком, а пацієнти Анастасія та Адам розповіли про лікування та реабілітацію після операцій і поділилися враженнями про нове відділення.
Подіатрія — розділ медицини, який займається лікуванням захворювань і профілактикою захворювань стопи: деформацій, порушень, захворювань нігтів, які відображаються на здоров’ї ніг. Основним напрямком діяльності доктора Романова є профілактика та лікування ускладнень, які виникають на фоні цукрового діабету, такими як трофічні порушення та язви.
Напрямки роботи Олега Леонідовича:
• Рання діагностика периферичної нейропатії.
• Скринінг ішемічних порушень нижніх кінцівок.
• Обробка виразкових дефектів при синдромі діабетичної стопи.
• Крайова резекція нігтьової пластини.
• Обробка нігтьової пластини.
• Накладення розвантажувальної пов’язки Total Contact Cast для лікування пресорних нейропатических виразок стопи і для лікування гострої форми діабетичної остеоартропатії.
• Профілактика ампутацій.
Також Олег Леонідович займається проводить тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію вузлів щитовидної залози та консультує пацієнтів із захворюваннями щитоподібної залози.
Олег Леонідович проходив курси в Київському центрі ендокринної хірургії та курси з судинної хірургії в місті Харків.
Записатися на консультацію подолога можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму «Запишіться на прийом» на нашому сайті.