Monthly Archives: July 2024
День медичного працівника 2024
Робота в медицині – це 100% часу, присвяченого професії, це безперервне навчання та безсонні ночі, це переживання за пацієнтів та підтримка їхніх рідних, це обмаль відпочинку та постійний пошук правильного рішення.
А ще робота в медицині – це врятовані життя, усмішки вдячних пацієнтів, мотивація від колег та гордість за власні перемоги.
Сьогодні усі медичні працівники відзначають професійне свято. Це чудовий привід подякувати їм за надскладну, але надважливу роботу. І не забудьте привітати тих, хто змінив білий халат на піксель – їхня робота безцінна.
Чотири напрямки гінекології, які покращують інтимне здоров’я жінки. Консультує акушер-гінеколог, хірург-гінеколог Ольга Куліш
Завдання — в тому, щоб повернути жінці впевненість, позбавити дискомфортних станів та подарувати можливість отримувати задоволення.
Це сучасний напрям лікування, доступний для жінок різного віку, і є альтернативою або доповненням до класичної хірургічної корекції жіночих статевих органів. В багатьох ситуаціях для вирішення проблеми достатньо кабінетних процедур, які не потребують наркозу. Розповідаємо про основні методики разом з акушером-гінекологом, хірургом-гінекологом Ольгою Куліш.
Фракційний СО2 лазер із технологією Mona Lisa Touch
Серед безопераційних методів особливе місце займає лазер — через його безпечність, багатофункціональність та ефективність, доведену клінічними і гістологічними дослідженнями. Це інноваційна процедура відновлення та укріплення слизової оболонки та шкіри за рахунок спеціального імпульсного впливу (DOT Therapy).
Філери гіалуронової кислоти
Гіалуронова кислота є природним компонентом шкіри та слизової, тому її введення — це, перш за все, про використання натуральних препаратів і безпеку. Гілауронка знайшла своє застосування в багатьох медичних напрямках, і гінекологія — не виключення.
O-Shot
Згідно з UpToDate, приблизно 40% жінок у всьому світі повідомляють про сексуальні проблеми. Аноргазмія у жінок — не лише прояв більш широкої культурної проблеми, а й медична проблема. На щастя, ми вже маємо інструменти для її лікування, а жінки все частіше не бояться говорити про це на консультації гінеколога. Введення власної плазми, збагаченої тромбоцитами, назвали O-Shot (дослівно «укол оргазму»).
Нитковий ліфтинг
Швидка і безпечна процедура. Саме нитки є оптимальною малоінвазивною методикою, щоб сформувати каркас м’язів тазового дна у випадку наслідків травматичних пологів, початкових стадій опущення тощо.
Крім того, ми проводимо інші процедури для інтимного здоров’я: різні варіанти PRP-терапії, біоревіталізація, хірургічні втручання, а саме лабіопластика, пластика піхви і промежини тощо.
Іноді жінці дійсно важко полюбити себе попри наявні дефекти. Завдяки розвитку гінекології з’являється безліч методик, що дозволяють докорінно покращити і змінити фізичні відчуття та психологічний стан таких пацієнток.
Записатись на консультацію Ольги Миколаївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Біль у шиї: причини, діагностика та лікування. Консультує невролог Тетяна Кріль
Про причини виникнення захворювання, його діагностику та лікування нам розповіла невролог Медичного дому Odrex — Тетяна Кріль.
Для повноцінного живлення дисків необхідна фізична активність. Фізичні навантаження та спорт викликає міцність і пружність кісткової і хрящової тканини — в тому числі хребта і міжхребцевих дисків. За браком спорту міцність тканин знижується, з’являються протрузії шийного відділу.
Стадії дегенеративних змін
- Дегідратація диска — втрата поживних речовин та зниження висоти стояння диску (ніби сплющення). У фіброзному кільці (структура, яка фіксує диск) з’являються тріщини, проте диск ще не виходить в просвіт спинного мозку.
- Другий етап включає нестабільність опорно-рухового апарату. Вона пов‘язана зі зниженням висоти стояння диска та патологічними провисаннями м‘язів, хрящів та зв’язок, які фіксуються в цій ділянці.
- Чим небезпечна дорсопатія, так це наступними етапами. Протягом третього етапу формуються виражені морфологічні зміни — випинання, протрузії дисків та кили (грижі дисків).
- Четвертий етап включає в себе ускладнення попередніх змін, звуження хребетного каналу та появу кісткових розростань (остеофітних комплексів).
Діагностика включає в себе лише рентгенологічне обстеження та огляд невролога. Лікар оцінить:
- Статуру і поставу,
- Рельєф м’язів спини,
- Амплітуду гнучкості хребта
- Кут лопаток та шийні бічні контури,
- Лінію остистих відростків,
- Больові точки і рівень болю.
Все це в сукупності підкаже, чи є ознаки дорсопатії, як саме протікає хвороба. Далі лікар скерує на ряд обстежень:
- Оглядова рентгенографія хребта
- Рентгенографія шийного відділу хребта з функціональними пробами
- Комп’ютерна томографія шийного відділу хребта (КТ)
- МРТ шийного відділу хребта
І допоможе обрати оптимальне розв’язання проблеми:
- консервативне лікування (медикаментозне),
- реабілітаційні заходи (лікувальна фізкультура, кінезіотерапія та фізіотерапія)
- консультацію нейрохірурга з можливим оперативним втручанням.
Консервативне лікування знімає біль, напругу м’язів і запалення. Медикаментозне лікування хребта включає нестероїдні протизапальні лікарські препарати (НПЗП), міорелаксанти, гормональні препарати та інше.
Медична реабілітація допомагає пришвидшити одужання, зменшити симптоми, зміцнити м’язовий корсет та попередити рецидиви загострень.
Головне завдання — діагностувати зміни, сформувати індивідуальний план реабілітації і зробити все можливе, щоб зменшити патологічні зміни у хребті та покращити стан пацієнта.
Записатись на консультацію Тетяни Василівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Дитина та операційна: готуємось правильно
Ретельна підготовка
Якщо вік малюка дозволяє йому зрозуміти, що відбуватиметься, обов’язково розкажіть правду, але без неприємних деталей і якомога делікатніше. Ідеально для цього підійде ігрова форма. Крім того, на попередній консультації з анестезіологом дитина отримає книжечку — «Готуємось до анестезії з Одріком», щоб вам було легше пояснити процеси малюкові.
Під час перебування в лікарні повного спокою повинні дотримуватися самі батьки, адже дитина все бачить і відчуває. Позбутися непотрібних хвилювань допоможе спілкування з хірургом та анестезіологом. Мама з татом мають право розпитати у лікаря про все, що їх цікавить. Запитання краще підготувати заздалегідь. Важливо зрозуміти, чи має дитина якісь питання.
Відволікти від неприємних маніпуляцій та почуватися комфортно допомагає й атмосфера. Тут тішать око барвисті стіни палат та Одрік – талісман дитячого відділення.
У мами на руках
Золотий стандарт усіх провідних клінік – дитина перед операцією засинає у батьків на руках. Такий собі «ефект відсутності» в операційній. Після закінчення операції дитину повертають до палати до батьків. Під час пробудження поруч із маленьким пацієнтом буде анестезіолог. Ще деякий час після наркозу малюк буде у стані фізіологічного сну. Потім, завдяки сучасній безпечній анестезії, протягом 3-8 годин він не відчуватиме болю та дискомфорту.
Запорука успіху
Сьогодні більшість планових операцій роблять за принципом «хірургії одного дня»: зазвичай втручання триває приблизно півгодини-годину, а через 12-24 години дитина вже може йти додому.
Такий результат забезпечує:
♦ Висока професійність дитячих хірургів. Лікарі Odrex регулярно оновлюють знання на майстер-класах та конференціях, зокрема й міжнародних.
♦ Сучасне обладнання. В Odrex є всі необхідні інструменти для сучасної хірургії – ендоскопічні відеокомплекси, апарати для електрохірургії – ультразвуковий скальпель Harmonic, коагулятор Ligasure, апарати для зшивання кишечника, зменшення об’ємів шлунка та інші.
♦ Високий рівень анестезіологічного супроводу. У нас застосовується мультимодальна анальгезія – знеболювання під час операції та після неї підбирається індивідуально для кожного пацієнта.
♦ Передові методики. В Odrex впроваджено в практику всі нові малоінвазивні лапароскопічні рішення. Малоінвазивний метод вважається золотим стандартом за таких хвороб:
- жовчнокам’яна хвороба,
- варикоцеле,
- гінекологічні патології,
- кісти нирок, гідронефроз,
- апендицит.
Дитяча хірургія в Медичному домі доступна 24/7. Звернутись можна через швидку допомогу за коротким номером 9000 або за самозверненням в приймальне відділення.
Записатись на консультацію Михайла Сергійовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Реабілітація та фізична терапія. Відгук Валентини Григорівни
Валентина вже 20 років має інвалідність. Її здоров’я погіршилось після епізоду інсульту – жінка якраз і звернулась до нас із запитом подолати наслідки цієї хвороби.
«Я 6 років була в пеклі: у мене була уражена ліва частина обличчя, тягнуло вимову. Зрештою син сказав мені: “Досить мучитись, пішли в лікарню”. Так ми звернулись до сіменої лікарки Алли Осадчук, а потім – в Реабілітаційний центр Odrex. Завдяки сину та лікарям я тепер нормально живу», – ділиться враженнями наша пацієнтка.
Валентина Григорівна пройшла двотижневий курс амбулаторної реабілітації. Усі послуги для пацієнтки були безплатними, оскільки за умовами договору з НСЗУ їх сплачує держава.
«Щиро вдячна всім співробітникам за чуйність та уважність, особливо лікарці ФРМ Світлані Стельмах, масажисту Івану та всім, хто мені допомагав! Мені дуже сподобалося. Сподіваюсь, восени зможу повторити курс».
На фото пані Валентина з медичною сестрою Реабілітаційного центра Оленою Капінус.
Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі ви можете за допомогою мобільного додатку https://odrex.ua/ua/app/, через форму на сайті https://odrex.ua/ua/
або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Швидке відновлення після інсульту – реальність? Історія пацієнтки Odrex
Успішний результат зумовлений твердою вірою пацієнтки у швидке відновлення, підтримку рідних та професійною роботою невролога Миколи Петренка та ендоваскулярного хірурга Костянтина Хацька.
Детальніше історію Наталі дивіться в нашому новому сюжеті.
Лікування гострого періоду наша пацієнтка отримала безоплатно, оскільки Медичний дім законтрактований за цими напрямками з Національною службою здоров’я України..
Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, госпіталізація планується до Odrex. Або викликайте Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.
Схудла на 40 кг за 7 місяців і продовжує худнути: читайте про результати баріатрії в нашої пацієнтки
На консультації жінці визначили діагноз – ожиріння третього ступеня. Це стан, за якого маса тіла перевищує норму приблизно на 40-60%. На жаль, через таке навантаження у пацієнтів відчувається сильна задишка навіть при найменшій фізичній активності. Але крім фізіологічних проблем, вага також часто викликає і психологічні. «Я раніше навіть дивитись на себе в дзеркало не могла», – згадує наша співрозмовниця.
Після детальної діагностики було призначено дату операції та обрано метод – запланували лапароскопічну рукавну резекцію шлунка. Це малоінвазивне втручання, яке не потребує великих розрізів (хірурги працюють через кілька маленьких проколів), тож відновлення відбувається швидше. Якщо пояснити суть операції простими словами – це хірургічне зменшення органу, внаслідок якого людина при прийомі їжі відчуває ситість швидше, ніж раніше, а відтак – без проблем витримує дефіцит калорій.
«Операція пройшла добре, післяопераційний період – також. Зараз минуло 7 місяців, я важу вже 90 кг, тобто на 40 кг менше, почуваюся пречудово. По-перше, мені набагато легше фізично, по-друге, в мене піднялась самооцінка. Донька каже, що я красива».
Пацієнти продовжують втрачати вагу приблизно протягом року – такий ритм щадний для організму і не несе загрози для здоров’я.
Після баріатричних операцій команда фахівців Odrex надає детальні рекомендації щодо харчування, фізичної активності та медикаментозної підтримки.
Операцію провів баріатричний хірург, завідувач хірургічного відділення №2 Віталій Русаков з Іваном Бескровним, Іваном Королем та анестезіологом Ігорем Йовенком.
Записатись на консультацію Віталія Вікторовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Новий невролог Медичного дому Odrex — Павло Лебединець
Лікар отримав освіту в Харкові та Берні (Швейцарія). Нині Павло Володимирович є асистентом кафедри неврології та дитячої неврології Харківського національного медичного університету, членом Європейської організації інсульту, Українського товариства інсультної медицини та робочих груп Національної служби здоровʼя України.
Крім практичної та наукової роботи, Павло Володимирович активно займається громадською діяльністю – він виступає спікером та тренером в ГО «Українське товариство інсультної медицини», експертом ГО «Українська Асоціація Нейрохірургів в рамках спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». А ще – волонтером у FRIDA Ukraine.
Звісно, лікар Лебединець розділяє цінності Odrex і суворо дотримується принципів доказової медицини. Пишаємось, що маємо можливість працювати з кращими!
Нагадуємо, що Медичний дім законтрактований з НСЗУ за напрямком лікування інсультів у гострому стані та реабілітації після інсультів. Тобто ці послуги – зокрема необхідна діагностика та втручання – сплачуюються державою.
Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте платну Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.
Безсоння через …ноги! Що таке синдром неспокійних ніг? Консультує Яна Олександрівна Сябрук, невролог Поліклінік на Сахарова та у Южному
Синдром неспокійних ніг – це неврологічний розлад, при якому пацієнти скаржаться на нічний дискомфорт та неприємні відчуття в ногах, а іноді і в руках.
Пацієнти цей стан зазвичай описують так: це непереборна потреба здійснювати рухи ногами, руками, яка може супроводжуватися відчуттям дискомфорту, поколюванням або «повзанням мурашок». Іноді з’являється ще й біль в кінцівках. Симптоми більш виражені, коли пацієнти не активні, а пік проявів спостерігається перед сном. В моменти стресу стан погіршується.
Поворушив кінцівками – стало легше. Але не все так просто
Постійні потягування, ходьба чи переминання з ноги на ногу не дають заснути. Тож перший «сюрприз» від синдрому неспокійних ніг – безсоння. А от воно вже додає денну сонливість, надмірну втомлюваність, відчуття зниження сил, головний біль, роздратування та апатію. При тривалому перебігу хвороби може дійти й до депресії.
Звідки береться синдром неспокійних ніг?
Механізм розвитку захворювання до кінця невідомий, але ми знаємо, що він пов’язаний з порушенням обміну дофаміну у центральній нервовій системі.
Діагноз частіше зустрічається в осіб середнього та старшого віку. Також в групі ризику вагітні жінки, люди, які страждають на анемію, низький рівень феритину, цукровий діабет, хронічні захворювання нирок або печінки, хворобу Паркінсона та розсіяний склероз.
Зловживання стимуляторами або різка відміна деяких препаратів також можуть стати причиною появи симптомів.
І ще одна причина – спадковість. Причому третина пацієнтів із синдромом неспокійних ніг мають обтяжений цим діагнозом сімейний анамнез.
Як лікувати? Якщо що, слово «заспокойся» не працює
Якщо йдеться про ситуацію, коли хвороба вторинна, тобто внаслідок інших хвороб, то лікувати треба саме першопричину.
Але якщо це первинний синдром, то вилікувати його повністю не вийде – його можна лише контролювати. Зазвичай протипаркінсонічними препаратами, протисудомними, вітамінами та мінералами. А ще непогано працюють старі добрі правила гігієни сну:
- чіткий режим сну,
- короткі прогулянки перед сном та провітрювання спальної кімнати,
- обмеження користування гаджетами хоча б за годину перед сном.
Специфічної профілактики синдрому неспокійних ніг не існує. Але є фактори, які дозволяють мінімізувати появу такої проблеми:
- контроль хронічних захворювань та своєчасне лікування їх загострення,
- відмова від паління,
- нормалізація ваги,
- щоденна фізична активність.
Проблема в тому, що симптоми синдрому неспокійних ніг зазвичай не спонукають йти до лікаря, а дарма. Правильно підібрана терапія покращує якість життя та попереджає розвиток ускладнень.
Записатись на консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.