Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: April 2021

Графік роботи на травневі свята

Опубликовано: 30.04.2021 о 14:04

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Приймальне відділення, швидка допомога, невідкладні служби, комп’ютерна томографія, рентген та стаціонар продовжують працювати цілодобово, без вихідних.

1 травня — Медичний дім Odrex працює до 17:00 годин, Поліклініки всієї сім’ї в містах Южне, Чорноморськ та ж/м «Райдужний» — не працюють.

8 травня — Медичний дім Odrex та Поліклініка всієї сім’ї в місті Южне, Чорноморськ та ж/м «Райдужний» працюють у звичному режимі.

2, 3 та 9 травня — вихідні дні.

10 травня Медичний дім Odrex та Поліклініка всієї сім’ї в місті Южне, Чорноморськ та ж/м «Райдужний» працюють у звичному режимі.

Вітаємо вас зі святами. Бажаємо міцного здоров’я, гарного весняного настрою та добра!

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Викликати Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за телефоном +38 (048) 752-9000.

Дитяча хірургія в Odrex 24/7

Опубликовано: 29.04.2021 о 14:17

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

У непередбачених ситуаціях, що загрожують здоров’ю та життю дитини, ургентна консультація дитячого хірурга є єдиним вірним рішенням. У випадках настання раптових гострих станів апендициту, непрохідності кишківника, жовчнокам’яної хвороби, кіст, на допомогу приходить ургентна хірургія.

Ургентним хірургічним лікуванням дітей в Odrex займається дитячий хірург — Дмитро Чеканов.

Дмитро Юрійович — лікар вищої категорії та головний експерт з дитячої хірургії та урології Миколаївської області. Доктор Чеканов виконує весь спектр оперативних втручань в дитячій хірургії та урології, в тому числі — малоінвазивні.

Також ви можете звернутись за консультацією до Дмитра Чеканова з наступних питань:
• пахова та пупкова грижі,
• водянка яєчок,
• фімоз,
• варикоцеле,
• жовчнокам’яна хвороба,
• міхурово-сечовідний рефлюкс,
• гипоспадія,
• гідронефроз,
• мегауретер,
• кісти нирок та яєчників,
• сечокам’яна хвороба,
• гемангіоми та інші утворення шкіри.

Записатись на консультацію Дмитра Чеканова ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Нагадуємо вам, що приймальне відділення Odrex знаходиться за звичною адресою: Розкидайлівська, 69/71. Працюючи щоденно і цілодобово, ми приймаємо пацієнтів з абсолютно різними патологіями.

Викликати Швидку Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного або за номером +38 (048) 752-9000 зі стаціонарного телефону.

Що потрібно знати про затримку сечовипускання? Консультує уролог Медичного дому Odrex — Тамара Гіоргадзе

Опубликовано: 28.04.2021 о 16:05

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Про таку делікатну тему, як затримка сечовипускання, ми поспілкувались з урологом Медичного дому Odrex — Тамарою Гіоргадзе.

Затримка сечовипускання буває гостра та хронічна, відбувається вона з різних причин:
• наслідки операцій на органах малого тазу, травматичних пологів або абортів,
• звуження просвіту, пухлини або аномалії сечівника,
• у чоловіків — простатит, гіперплазія, склероз, рак простати,
• у жінок — захворювання центральної нервової системи, травми або пухлини головного та спинного мозку,
• травми сечостатевої системи,
• мочекам’яна хвороба.

Стандартна добова норма виділеної сечі у людини — один-два літри. Це приблизно 60-75% від кількості всієї випитої рідини.

Щоб очистити організм від всіх продуктів метаболізму, обсяг виділеної сечі повинен бути не менше 500 мл. Це означає, що за день людина повинна споживати не менше 800 мл рідини.

Найчастіше затримка протікає в хронічній формі: якщо на на початкових етапах після сечовипускання в сечовому міхурі залишається 20 мл сечі, то з часом ця кількість тільки зростає. При цьому більш гостра форма недуги настає раптово — в такому випадку у людини взагалі не виходить помочитися. Це може супроводжуватися додатковими симптомами — болем внизу живота, загальною слабкістю, підвищенням температури тіла, блювотою, нудотою.

Як і з будь-яким іншим захворюванням, при перших ознаках затримки сечовипускання варто негайно звернутися до фахівця — патологія, виявлена ​​на ранній стадії, набагато краще піддається лікуванню.

У таких випадках допомогу надає уролог. При першому візиті лікар вислуховує скарги, вивчає анамнез здоров’я та оглядає пацієнта. Правильна діагностика дуже важлива, адже вилікувати цю патологію можна тільки прибравши її першопричину.

Щоб не допустити виникнення патології лікарі рекомендують проходити регулярні профілактичні огляди. У групі ризику — чоловіки після 45 років та жінки, які перенесли велику кількість пологів, робили аборт або інші гінекологічні операції, а також люди, які страждають від захворювань органів малого тазу.

Записатись на консультацію уролога в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, форму на сайті або за номером +38 (048) 730 00-30.

Вакцинація від COVID-19 в Медичному домі Odrex

Опубликовано: 28.04.2021 о 13:34

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Хто належить до пріорітетних груп?

  • Люди, старші за 65 років.
  • Медичні працівники.
  • Мешканці інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів
  • Учасники Операції об’єднаних сил на Сході України.
  • Працівники соціальної сфери
  • Учителі та інші працівники сфери освіти.
  • Ті, хто підтримує безпеку та життєдіяльність держави, наприклад, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, військовослужбовці Збройних сил України тощо.

Що потрібно знати про процедуру щеплення від COVID-19?

  • З собою необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код.
    Декларацію з сімейним лікарем Odrex ви можете укласти завчасно у відділі продажу на першому поверсі Медичного дому Odrex (детальніше – за телефоном +38 (048) 752-88-80).
  • Протипокази до вакцинації: тяжка алергічна реакція на попередню дозу вакцини. Також вакцинація не рекомендована тим, хто має температуру вищу за 38⁰С, в даний момент хворіє на COVID-19, й тим, хто проходить імуносупресивну терапію.
  • Додаткових обстежень перед вакцинацією проходити не потрібно.

Відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію шукайте на нашому сайті. В статті є необхідна інформація про реакції на щеплення, принцип дії вакцин, ефективність тощо.

Вакцина, якою ми будемо проводити щеплення – AstraZeneca.

Вакцинація є безкоштовною за програмою Національної служби здоров’я України.

Лікарі Медичного дому Odrex вакцинувались одними з перших — сподіваємось, їхній приклад вас надихне!

Записатись на вакцинацію можна за телефоном +38 (048) 730-00-30.

Куди зараз без сімейного лікаря, та що з вакцинацією від COVID-19? Інтерв’ю сімейного лікаря Олександри Шмуратко-Юрченко та терапевта Кароліни Козак в ефірі 7-го каналу

Опубликовано: 28.04.2021 о 08:58

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Привілеї пацієнтів надають змогу обирати свого сімейного лікаря не один раз, поки не знайдеться саме той спеціаліст, який до вподоби, розуміє проблеми та допомагає ефективно їх вирішити. Лікарки розповіли, які послуги можна отримати безкоштовно в приватній установі, коли звертатись планово до свого лікаря та розкрили наступні цікаві питання:

• Яким чином працює медична реформа: чи має бути первинна консультація з сімейним лікарем в обов’язковому порядку з будь-яких питань?
• Long COVID: хто вирішує проблеми постковідного синдрому?
• Який механізм дії вакцини від COVID-19?
• Планова вакцинація: які переваги дотримання календаря для дітей, та коли потрібно вакцинуватись дорослим?
• Як підвищити імунітет?

Детальніше — в інтерв’ю 7 каналу.
З Олександрою Вікторівною та Кароліною Володимирівною можна укласти декларацію за програмою НСЗУ та отримувати послуги сімейного лікаря безкоштовно. Для того, щоб укласти декларацію, ви можете завітати до Медичного дому Odrex за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71, або заповнити коротку онлайн-форму: http://bit.ly/2F43lvA. Детально про укладення декларації з сімейним лікарем читайте на нашому сайті: https://odrex.ua/ua/department/nszu/

Записатись на консультацію можна через мобільний додаток https://odrex.ua/app/, через форму на сайті https://odrex.ua/specialists/shmuratko-yurchenko-aleksandra-viktorovna/
https://odrex.ua/specialists/kozak-karolina-vladimirovna/ або за номером +38 (048) 730-00-30.

Світ без ароматів: чому зникає нюх?

Опубликовано: 28.04.2021 о 08:00

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Подарунок золотої рибки

Нюх є одним із найдавніших відчуттів. Уперше центри, відповідальні за сприйняття запахів, з’явилися ще у риб, предків усіх чотириногих, і найбільшою мірою були «заточені» на хімічну комунікацію між особинами. З часом, коли наші далекі пращури вибралися з океану, смакові рецептори перебазувалися до ротової порожнини, а нюхові – ускладнили свої функції.

Чи не пішла з появою людини «нюхова еволюція» у зворотному напрямку? Довгий час вважали, що це відбулося саме так: з розвитком інтелекту значимість розрізнення запахів відійшла на другий, якщо не на десятий план. Лобні долі збільшилися, а нюхові цибульки в мозку зменшилися… Та виявляється, не все так однозначно. Кількість нейросенсорних клітин, пов’язаних з нюхом, у людини є цілком порівнюваною з кількістю таких клітин у багатьох ссавців, що звикли покладатися на ніс. Отже, нюх продовжує відігравати для людини вельми значущу роль – щоправда, це не завжди відбувається на свідомому рівні.

Захист, продовження роду і радість буття

Сморід гару або газу (чи, точніше, спеціального доданого до нього одоранту) відразу викличе настороженість. Амбре підгнилого м’яса – огиду. Натомість аромати свіжоприготовленої їжі неодмінно збуджуватимуть апетит… Такі сигнальні функції як харчова та захисна для нас є цілком зрозумілими та очевидними.

А ось тоді, коли йдеться про сексуальні апетити, ми вже переходимо на територію підсвідомого. Ціла низка експериментів довела: жінки, «зчитуючи» за допомогою носа маркери сумісності тканин, схильні обирати партнерів, чий генетичний код є максимально відмінним від їхнього, аби потомство було якнайкраще адаптованим. Або ж чоловіки, як це було помічено, доволі чутливо реагують на рівень жіночих статевих гормонів та на ті дні циклу, коли є найбільш імовірним зачаття.

Утім, пошук їжі чи партнера – це далеко не все. Ми не бджоли – але захоплюємося квітами. Ми не жуйні – але радіємо свіжоскошеній траві… А чим пояснити те, що багатьом подобається запах тирси чи натуральної шкіри, метро чи залізничних шпал? Напевно, тільки тим, що запахи дуже тісно пов’язані зі спогадами та зі сферою емоцій. І тоді, коли людина позбувається спроможності розрізняти ароматичні нюанси, це відчутно погіршує якість життя.

Від 1 до 80

Найбільш вагому роль нюх відіграє в перші місяці після появи на світ. Доки не розвинувся зір, немовля розпізнає маму та груди з молоком саме завдяки запаху. Та вже протягом першого року життя волокна нюхового нерву атрофуються, і припускають, що нюх знижується аж на 40-50%! Утім, того, «що залишається», цілком достатньо для повноцінного життя. А ось у віці 70-80 років у багатьох здатність розрізняти запахи вже сходить нанівець. Те, наскільки швидко знижуватиметься гострота нюху впродовж життя, залежить від індивідуальних особливостей організму, навколишнього середовища та способу життя.

Атака токсинів

До погіршення чи втрати нюху приводять шкідливі звички: за потужністю негативного впливу першість утримує вдихання кокаїну. Більш поширене паління призводить до відчутного зниження розрізняти аромати. Дим руйнує тонку слизову плівку, яка захищає рецептори. Окрім того, постійне пересушування та подразнення слизових оболонок веде до запалень та різноманітних негараздів.

«Банальний» нежить

Утім, часто причиною зниження нюху в молодому віці є хронічні синусити – запалення слизової оболонки придаткових пазух носа. Нерідко вони розвиваються як ускладнення нежитю при застуді чи полінозі. Аби уникнути такого розвитку подій, лікування навіть цього легкого нездужання варто узгодити з лікарем. Бо ж такі народні методи, як дихання парою від картоплі чи, бережи Боже, намазування носа всередині в’єтнамською «зірочкою», призведе до опіків – і до пошкодження чутливих носових рецепторів. Зваженого ставлення потребує й застосування ліків від нежитю – навіть попри те, що вони безрецептурні.

Небанальні ускладнення

Зазвичай достатньо вилікуватися від грипу чи звичайного ГРЗ – і нюх повернеться. Однак це відбувається в тому разі, якщо захворювання не дало ускладнень у вигляді запалень гайморової та лобних пазух – адже саме тут проходять волокна, які проводять імпульси від рецепторів, розташованих у носі, до головного мозку.

Небезпеку для нюху становлять також поліпи, вроджені або отримані в результаті травми викривлення нової перетинки. Такі стани отоларинголог допомагає вирішити хірургічним шляхом.

В останній інстанції

З боку ЛОР-органів усе гаразд, COVID-19 не виявлено, а здатність відчувати запахи зникла? В такому разі є підстави підозрювати серйозні патології, що вплинули на «останню ланку» в сприйнятті ароматів, тобто на мозкові структури. Це можуть бути пухлинні процеси. Зниження та втрата нюху може супроводжувати хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Тож такий «дзвіночок» має стати приводом для візиту до невролога.

Записатись на консультацію до отоларинголога Юлії Павлівни Федяшиної можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за телефоном: +38 (048) 730-00-30. Юлія Павлівна приймає пацієтів у Поліклініці всієї сім’ї в ж/м Райдужному.

ПЛР-тест з визначенням штаму коронавіруса SARS-CoV-2. Інтерв’ю Дмитра Гавриченко на Odesa Live

Опубликовано: 27.04.2021 о 17:55

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Сьогодні пропонуємо вам переглянути інтерв’ю медичного директора Odrex — Дмитра Гавриченко — в етері каналу Odesa Live, під час якого він розповів:
• Чим відрізняється нове ПЛР-тестування від звичного?
• Чи корегують лікування після визначення штаму вірусу?
• Які існують штами вірусу, і чим вони відрізняються?
• Як відбувається вакцинація від COVID-19 в Україні?

Детально дивіться в репортажі Odesa Live.

Кому і коли потрібно визначати штам коронавірусу?
• для пацієнтів з тяжким перебігом захворювання або нетиповою клінічною картиною,
• для коригування протоколу лікування стаціонарних пацієнтів,
• за власним бажанням, аби точно визначити штам вірусу.

Нагадуємо вам, що здати ПЛР-тест з визначенням штаму SARS-CoV-2 ви можете в кабінеті забору аналізів Медичного дому Odrex, якщо не маєте симптомів, або в Амбулаторії респіраторних захворювань за наявністю симптомів (Розкидайлівська, 69/71). А також в Поліклініках всієї сім’ї Odrex в місті Южне, Чорноморськ та ж/м Райдужний.

Результат тесту видається українською мовою, також є можливість отримати результат англійською мовою, з QR-кодом.

Записатись на тестування в Odrex ви можете у операторів нашого кол-центру за номером +38 (048) 730-00-30.

Пліч-о-пліч: історія про співпрацю лікаря та пацієнтки

Опубликовано: 27.04.2021 о 12:00

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

З лікарні до лікарні: історія пацієнтки

Біль в області плеча з’явилась близько двох років тому після незначної, як тоді здавалось, травми. З болем почались ходіння по лікарях: зробили МРТ, а далі — уколи, внутрішньосуглобові ін’єкції, пігулки. В одному місці казали розробляти плече, в іншому — ні в якому разі цього не робити. Результату не було. Далі Світлана дізналась про таку операцію, як артроскопія.

«Функції руки вже були обмежені, тому крім болю відчувався й дискомфорт, адже не можеш зробити елементарні речі. Я звернулась до багатьох центрів в Одесі, але допомогти меня там не змогли, а останнього разу направили до Києва. Все ж я вирішила звернутись в Odrex. Він був моєю останньою надією. Тут я не почула відмов, мені запропонували операцію. Мене це навіть здивувало», — розповідає наша пацієнтка.

Застаріла травма — ще не виклик для ортопеда-травматолога

«Пацієнтка потрапила до нас зі стійким порушенням функцій лівого плечового суглоба внаслідок застарілої травми. Діагностика підтвердила, та ми побачили наслідки травми, яку й не вдалось вилікувати медикаментозно. Але ми маємо достатньо досвіду та умінь для лікування. Хірургію виконали артроскопічно через два проколи по 5 мм. І нам вдалось», — каже ортопед-травматолог Василь Фізор.

Артроскопія — малоінвазивний, сучасний та безпечний метод оперативного втручання. Не всі центри мають усі складові для проведення такого лікування плеча, але навчання, кропітка робота та наслідування сучасних тенденцій дозволяють нам проводити таку операцію й на плечовому суглобі. Переваг у такої операції, проти відкритого способу, багато. Це і збереження тканин, і гарний косметичний ефект, а також зменшений больовий синдром та недовге перебування у стаціонарі. А ще важливий момент — швидке відновлення.

Тандем лікаря та пацієнта дорівнює результат

На виписці зі стаціонару лікування не закінчується. Крім обладнання та досвіду хірурга у такому випадку роль грає й відношення пацієнта до відновлення. Сумлінне виконання рекомендацій лікаря та фізична реабілітація сприяє швидкому поверненню функцій руки. Пацієнтка з наступного дня після операції почала розробляти руку, завдяки чому й отримала свій функціональний результат. А вже через тиждень після лікування повністю повернулись усі можливості руки.

Світлана каже, що була здивована, адже наступного дня після хірургії рука стала підійматись та функціонувати. А шоком стало те, що вона сама змогла одягнутись після операції. «Результат вже помітний, потрібно працювати та розробляти руку, але я впевнена, що все вийде. Враження від лікарні теж на це впливають. Задоволена лікарем, а персонал взагалі крутий. Підтримка та допомога на різних етапах лікування — дуже важлива», — поділилась пацієнтка.

Ортопеди-травматологи Odrex приймають з невідкладними станами 24/7. Записатись на консультацію Василя Дмитровича Фізора можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за телефоном +38 (048) 730-00-30

Сезонна алергія. Інтерв’ю алерголога Odrex — Вадима Коцаренко на 7 каналі

Опубликовано: 26.04.2021 о 17:50

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Про лікування сезонної алергії в ефірі 7 каналу розповів імунолог, алерголог Медичного дому Odrex — Вадим Коцаренко.

Зокрема Вадим Володимирович відповів на такі запитання:

• що таке алергія і як вона виникає?
• як можна підготуватись до сезону алергії?
• чи передається алергія у спадок, чи небезпечні алергічні реакції?
• яка алергія є найпоширенішою у весняний період?
• як відрізнити алергію від респіраторних захворювань та COVID-19?
• в якому віці може починати проявлятись алергія?
• які наслідки виникають, якщо не лікувати алергію?
• які зараз існують алерготести та коли їх варто проходити?

Відповіді на ці питання та багато іншого дивіться в інтерв’ю 7 каналу.

Дізнатись більше про відділення алергології Медичного дому Odrex: https://odrex.ua/department/allergology/

Записатись на консультацію можна через мобільний додаток https://odrex.ua/app/, через форму на сайті: https://odrex.ua/specialists/vadym-kotsarenko/ або за номером +38 (048) 730-00-30.

Історія Хасана Межиєва — бійця ММА з Латвії і пацієнта відділення ортопедії та травматології Odrex

Опубликовано: 26.04.2021 о 17:46

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

В нашому новому відео пропонуємо вашій увазі історію Хасана Межиєва — бійця ММА з Латвії і пацієнта завідувача відділення ортопедії та травматології Odrex — Костянтина Палагнюка.

Коли Хасан почав відчувати біль в колінах, він одразу пройшов МРТ — виявилось, що у пацієнта розрив менісків одразу на двох ногах.

В Медичному домі Odrex пацієнту була проведена малоінвазивна операція резекції менісків, і в той же день він мав змогу ходити і виписатись з лікарні. Процес післяопераційного відновлення пройшов без ускладнень, і протягом місяця Хасан Межиєв матиме можливість повернутись до змішаних єдиноборств, де він залишається вкрай успішним борцем.

Історію лікування пацієнта дивіться в нашому новому відео.

Детально про відділення ортопедії та травматології Odrex:
https://odrex.ua/department/traumatology/

Записатись на консультацію ортопеда-травматолога в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток https://odrex.ua/app/, через форму на сайті https://odrex.ua/specialists/palagnyuk-konstantin-valentinovich/ або за номером +38 (048) 730-00-30.