Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: April 2022

Q&A-сесія з представниками гуманітарної організації Shai Fund та медиками служб швидкої допомоги

Опубликовано: 29.04.2022 о 16:05

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Організатори зустрічі — Федір Сердюк, волонтер, член наглядової ради Українського фонду стартерів, засновник FAST Перша допомога і спецпідготовка, та Олександр Березовський, завідувач рентген-діагностичним відділенням Медичного дому Odrex, рентгенолог.

Shai Fund допомагає в Сирії, Афганістані, Мозамбіку, Єгипті та в інших країнах постраждалим від війни, конфліктів, катастроф, переслідувань та експлуатації шляхом партнерства з місцевими громадами.

Під час військових дій у більшості випадків смерть настає протягом першої години після отримання травми та поранення. Тоді, доступна допомога сильно обмежена. Тож дуже важливо навчати і цивільних медиків, і мирних жителів надавати невідкладну медичну допомогу пораненим, щоб ті могли пережити цю годину — і дістатись до медичного закладу.

Час на Q&A пройшов корисно та приємно, тож дякуємо гостям за візит і ділимось фоторепортажем.

Простими словами про пухлини мозку з нейрохірургом, кандидатом наук Андрієм Обливачем

Опубликовано: 29.04.2022 о 10:40

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

З розвитком нейрохірургії діагностика пухлин стає все простішою і простішою. А от складним залишається прийняття діагнозу пацієнтів і готовність слідувати рекомендаціям. Знайти силу та відвагу має допомогти уважний лікар, а ще — знання про власний організм. В цьому відео Андрій Анатолійович розказує, як максимально зважено та раціонально пройти шлях від підозри до початку лікування.

Пухлини головного мозку це далеко не завжди рак, вони бувають як злоякісні, так і доброякісні. І видалення доброякісної пухлини може бути малотравматичною та єдиною операцією в житті людини, після якої він швидко відновлюється і живе звичайним життям. Втім, іноді це складний і тривалий шлях.

Про що говоримо у відео:

  • Якими бувають пухлини мозку?
  • Що впливає на рішення про хірургічне лікування? Які аспекти враховуються?
  • Які зміни в самопочутті можуть свідчити про неврологічну проблему?

Андрій Анатолійович Обливач — хірург вищої категорії із загальним стажем роботи 21 рік. Щорічно виконує більше 350 операцій на головному мозку. Андрій Анатолійович регулярно приїжджає в Медичний дім Odrex проводити складні операції при патологіях головного мозку.

Попередній випуск розмов з нейрохірургом можна послухати тут.

Дізнатись більше про нейрохірургію в Odrex можна за посиланням.

Нагадуємо, що контакт-центр Медичного дому працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Маргарита Вікторівна Бобряк — кардіолог в Одесі та Южному

Опубликовано: 28.04.2022 о 12:00

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Доктор Бобряк консультує в Поліклініках всієї сім’ї Odrex в Южному, на Сахарова, а також в Медичному домі на Розкидайлівській. Маргарита Вікторівна безперервно підвищує рівень знань, відвідує та слухає розмаїття конференцій, шкіл та тренінгів. Спеціалізацію з кардіології отримала в НМАПО им П.Л. Шупика у Києві.

Напрямки діяльності

  • гіпертонічна хвороба,
  • ішемічна хвороба серця,
  • стенокардія,
  • браді- і тахікардія,
  • серцева недостатність,
  • міокардит,
  • перикардит,
  • легенева гіпертензія,
  • пацієнти після стентування або АКШ при інфаркті міокарда.

Багато хвороб серця і судин починаються непомітно. Криза та стрес лиш загострюють протікання хронічних серцево-судинних захворювань. Коли слід звернутись до кардіолога?

  • Якщо на фоні стресу ви помітили зміни в самопочутті, пов’язані з серцебиттям та тиском: стійке підвищення артеріального тиску протягом доби вище норми, неритмічне серцебиття.
  • Якщо у вас виявили серцево-судинне захворювання.
  • Якщо в минулому ви вже стикалися з серцево-судинними захворюваннями (наприклад, з інфарктом або інсультом).
  • У профілактичних цілях, якщо ви старше 45 років.
  • Якщо ви активно займаєтесь спортом (на професійному або аматорському рівні) або вам необхідно регулярно перевіряти стан здоров’я для роботи.
  • Якщо у вас немає серцево-судинного захворювання, але ви схильні до них.

Записатись на консультацію кардіолога Бобряк Маргарити Вікторівни ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Високоспеціалізована медична допомога та життєво важлива терапія у часи війни

Опубликовано: 28.04.2022 о 11:51

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології, анестезіолог, кандидат медичних наук Ігор Йовенко долучився до програми «Консиліум» на Першому міському каналі, щоб висвітлити основні моменти високоспеціалізованої медицини сьогодні. Разом з ведучою програми Тетяною Косенко поговорили на такі теми:

  • Гемодіаліз у Медичному домі Odrex: як організовано цілодобову допомогу для хворих з нирковою недостатністю?
  • Інтенсивна терапія при хронічних захворювань та вимушений переїзд: як бути пацієнтам?
  • Медичне сортування: чому воно важливе саме в часи війни?
  • Чи зовсім зник COVID-19 зі стаціонарів? Чому щеплення слід зробити обов’язково?

Нагадаємо, що у Медичному домі Odrex можно пройти гемодіаліз в будь-який зручний час. Ми стежимо за безпекою всього процесу: діалізатор, магістралі, голки та інший витратний матеріал – одноразовий. Система водопідготовки та очищення води влаштована так, що створює захисне середовище від проникнення шкідливих іонів та мікробів. А персонал подбає про те, щоб вам було максимально комфортно та спокійно.

Дізнатись більше можна за посиланням. Наш контакт-центр також працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. Можна поставити свої питання та записатись на консультацію чи діагностику. Також записатись можна через мобільний додаток або форму на сайті.

Найголовніше про переломи з ортопедом-травматологом Костянтином Палагнюком

Опубликовано: 28.04.2022 о 11:42

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Палагнюк Костянтин Валентинович — завiдувач вiддiлення ортопедії і травматології, ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук. В інтерв’ю лікар відповідає на такі питання:

  • Що головне ми маємо знати про переломи? Які ознаки свідчать про них?
  • Що найперше потрібно зробити при відкритому переломі, аби допомогти травмованому?
  • Чи варто самостійно накладати шину та приймати знеболювальні? Що потрібно мати у домашній аптечці?
  • Фіксація перелому металом: як і коли?
  • Як довго займатиме відновлення після переломів?

При перших ознаках перелому варто викликати Швидку допомогу. Нагадуємо, що Швидку допомогу Odrex можна викликати за коротким номером 9000 з мобільного або за телефоном: +38 (048) 752-9-000. Ми приймаємо і дорослих, і дітей з переломами — цілодобово, без вихідних.

Якщо травма була давно, але ви все ще маєте сумніви щодо її природи, нагадуємо, що до 8 травня в Медичному домі Odrex доступне комплексне дослідження — рентгенографія та консультація ортопеда-травматолога — за зниженою ціною 660 грн. Деталі за посиланням.

Попередні випуски «Головних питань» з Костянтином Палагнюком:
Артрози.
Халюс вальгус, або «кісточка на нозі».
Ендопротезування колінного суглоба.
Травми коліна: розрив меніску та передньої хрестоподібної зв’язки.
Перелом шийки стегна.
Ендопротезування кульшового суглоба.
Артроскопія плечового суглоба.

Як Швидка допомога Odrex транспортує пацієнтів за кордон під час війни

Опубликовано: 28.04.2022 о 09:55

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Медичні транспортування, які завжди були вагомою частиною життя нашої Швидкої допомоги, сьогодні набули нового значення. Серед пацієнтів, що виїжджають на лікування за кордон, є ті, хто постраждав внаслідок військової агресії, пацієнти із важкими пораненнями, дорослі та діти, яких безпечно лікувати вдома неможливо. Серед напрямів — часом небезпечні зони, коли медична форма доповнюється бронежилетом.

Серед них — новонароджена дівчинка, яка в перші 24 години свого життя їде з нашою бригадою з Київської області до Молдови. Інша новонароджена — глибоко недоношена дитина батьків-австралійців. Дівчинка народилась на 29 тижні вагітності, і перетинала кордон України та Молдови з вагою всього 1500 г. Ми передали її у дбайливі руки фахівців «Центру здоров’я Матері та Дитини».

Неначе «госпіталі на колесах», наші реанімобілі готові для найважчих випадків. Медичні транспортування потрібні, як правило, дуже складним і особливо тендітним пацієнтам, які потребують допоміжного обладнання, апарату ШВЛ, постійного моніторування — всіх тих умов, які можуть бути лише у реанімобілі. Це тривалий і складний процес — не можна просто підхопити пацієнта та відвезти. Наші бригади готують пацієнта до транспортування: обов’язково оглядають, стабілізують, адаптують до апаратури, за потреби інтубують. Але іноді інтубувати та переводити на ШВЛ доводиться безпосередньо в машині швидкої допомоги — це непросте завдання.

За цей час наші Швидкі проїхали Молдову, Румунію, Чехію, Польщу, Словаччину, Угорщину, Австрію, Німеччину. Один тільки шлях до німецької лікарні і назад — понад 5000 км. Та який курс ми б не тримали, завжди зустрічали українські прапори, багато підтримки і солідарність.

Перелік станів, з якими знадобилось транспортування, продовжує поповнюватись. Онкологічні захворювання, важка серцева недостатність, вибухові та вогнепальні поранення, важка дихальна недостатність на ШВЛ — якщо є найменша можливість допомогти, а вона майже завжди є, Швидка допомога береться за роботу.

В мирні часи наші бригади часто транспортували пацієнтів з країн Європи додому, в Україну — на лікування. Віримо, що зовсім скоро повернемось і до таких завдань. Все буде Україна!

Бригади, що залишись в Одесі, продовжують виїжджати на звичні виклики, до дітей і дорослих, на інфаркти та інсульти, які тільки частішають і непередбачувані по швидкості розвитку процесів. Номери +380 48 752-90-00 та 9000 з мобільного — завжди на зв’язку.

Найголовніше про артроз з ортопедом-травматологом Костянтином Палагнюком

Опубликовано: 21.04.2022 о 10:34

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

У новому випуску відеоблогу з ортопедом-травматологом Костянтином Палагнюком ми відповідаємо на найважливіші питання про артроз — і особливості медичної допомоги у воєнний час.

Палагнюк Костянтин Валентинович — завiдувач вiддiлення ортопедії і травматології, ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук. В інтерв’ю лікар відповідає на такі питання:

  • Які проблеми супроводжує артроз?
  • У чому полягає суть ендопротезування та які головні етапи операції?
  • Що потрібно враховувати при виборі протезу?
  • Безпека пацієнта під час операції та після: в чому особливості?
  • Як проходить відновлення після ендопротезування?
  • Про що потрібно подбати близьким вдома, аби реабілітація пройшла вдало?

Не варто боятись ендопротезування: вже відразу після неї пацієнт може стояти на своїх ногах, а відновлення триває від 4 до 8 тижнів.

Також нагадуємо, що в Медичному домі Odrex триває спецпропозиція діагностики суглобів. Рентгенівське дослідження — будь то колінний, кульшовий чи плечовий суглоб — та консультацію ортопеда-травматолога можна отримати за зниженою ціною (660 грн замість 1310 грн). Спеціальна пропозиція діє з 11.04.2022 по 8.05.2022 за адресою: Медичний дім Odrex, вул. Розкидайлівська, 69/71.

Записатись на консультацію ви можете через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Дізнатись більше про ортопедію та травматологію в Odrex можна за посиланням.

Історія подолання раку шлунка. Ольга Петрівна, пацієнтка хірургічного відділення №2

Опубликовано: 19.04.2022 о 12:08

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Хірург-онколог Давид Махатадзе, Ольга Петрівна та хірург-ендоскопіст Віталій Русаков

Сьогодні у Ольги Петрівни день народження. Бажаємо мирного неба та многая літа! Пацієнтка радо поділилась своєю історією одужання, а лікуючий хірург Віталій Русаков нагадав, чому важливо проходити профілактичні огляди.

Ольга Опанасенко, пацієнтка відділення хірургії №2:

«В Odrex я прийшла на заплановане дослідження ФГДС (ендоскопію шлунку), так як маю проблеми із шлунком, періодично проходжу обстеження. Хірург-ендоскопіст Віталій Вікторович Русаков поспілкувався зі мною перед процедурою, вислухав всі мої скарги і приступив до дослідження, яке тривало недовго, але мені здавалося, що цілу вічність. Процедура не з приємних, я робила її без анестезії. Тільки зараз розумію, наскільки уважним має бути лікар, коли пацієнту не зовсім приємно, але треба зробити дослідження якісно. За що я дуже вдячна: саме уважність лікаря допомогла вчасно виявити мою хворобу.

Віталій Вікторович проконсультував мене, розказав, що саме привернуло його увагу і що обов’язково потрібно відправити зразки тканин шлунка на дослідження.

Після того, як прийшли результати, лікар сам подзвонив мені і сказав, що у мене виявили рак шлунку — початкова стадія. Моє життя перевернулось. Сказати, що я була в розпачі — це нічого не сказати. Тільки згодом я зрозуміла, що мені ще дуже пощастило. Рак шлунку майже ніколи не виявляють на 1 стадії. Зазвичай люди звертаються з проблемою уже явною, на стадії 3 або 4, коли вже складніше вилікувати таке захворювання. Мене врятувало те, що це був звичайний профілактичний огляд, а лікар уважно подивився весь шлунок, і зразки для аналізу були взяті саме з тих, місць які здалися підозрілими.

З цього почалась моя історія лікування. Я ще ніколи в своєму житті не зустрічала таких уважних, доброзичливих лікарів, як Русаков Віталій Вікторович. Кожен крок у лікуванні був з його супроводом. Він постійно був на зв’язку зі мною, з онкологом Бєлоцерковською Мариною Володимирівною, вони буквально пліч-о-пліч проводили моє лікування. Коли я лежала в стаціонарі онковідділення Odrex, Віталій Вікторович навіть туди приходив мене провідувати, що додавало мені сил. Якщо лікар так старається лікувати, хіба я можу опускати руки?

Клінічний онколог Бєлоцерковська Марина Володимирівна

Після 4 курсів хіміотерапії (саме стільки потрібно пройти з моєю хворобою) мені потрібно було провести операцію по видаленню шлунка. Найстрашніше, в Україні почалася війна, і всі плани стали під загрозу. Дякувати богу, клініка працювала, мій лікар, не покладаючи рук, трудився, адже пацієнтів було багато. Але мене ніхто не покинув, все було за планом.

Операцію проводили виконуючий обов’язки завідувача відділенням хірургії Давид Шамілевич Махатадзе і мій лікар Русаков Віталій Вікторович. Після складної операції, весь час реабілітації, а це 7 днів, Віталій Вікторович був постійно зі мною. Перші спроби їсти ми виконували разом. Пам’ятаю, як у мене боліла спина після епідуральної анестезії і від того, що довго лежала, а Віталій Вікторович мені зробив розтерання, це було дуже турботливо з його боку.

Після того, як мене виписали зі стаціонару Медичного дому, Віталій Вікторович телефонував мені і цікавився моїм здоров’ям. Це людина, яка 24 години присвячує своїй справі, буквально проходить із пацієнтом весь його шлях до його одужання.

Все своє життя я буду пам’ятати і молитися за здоров’я мого лікаря Русакова Віталія Вікторовича, він мій ангел-хранитель. Якщо у вас є хоч якісь проблеми із шлунково-кишковим трактом, то навіть не вагайтеся, звертайтесь до Віталія Вікторовича, не зважаючи на його молодий вік, більш уважного лікаря я в своєму житті не бачила.

Я щаслива, що на моєму життєвому шляху зустрілась така людина».

Віталій Русаков, хірург-ендоскопіст:

«Ще у грудні ми провели Ользі Петрівні скринінгову гастроскопію, якщо точніше — езофагогастродуоденоскопію з мультифокальною біопсією шлунка з оцінкою за класифікацією OLGA. Знайшли патологічну ділянку — після дослідження у лабораторії виявилось, що це дискогезивна карцинома шлунка, перстневидноклітинний рак — дуже агресивне онкозахворювання.

Згодом ми додатково обстежили пацієнтку, провели діагностичну лапараскопію із завідувачем відділення Андрієм Віталійовичем Фоміним. Та призначили лікування — після міждисциплінарного консиліуму, згідно останньому керівництву NCCN та зважаючи на те, что онкологічний процесс був раннім, пухлина — агресивною, а вік пацієнтки — молодий.

З чого складалось лікування Ольги Петрівни?
• Чотири курси неоад’ювантної поліхіміотерапії під контролем клінічного онколога Марини Володимирівни Бєлоцерковської.
• Операція — видалення шлунка з реконструкцією (лапароскопічна тотальна гастректомія з Д2 лімфодисекцією, езофагоєюностомії по Ру). її провели хірург-онколог Давид Махатадзе, хірург-ендоскопіст Віталій Русаков, хірург Іван Безкровний та анестезіолог Максим Очеретний.
• Реабілітація у стаціонарі.
• Амбулаторне лікування вдома — під контролем сімейного лікаря та хірурга.

За результатами гістології ми змогли підтвердити, що операцію виконали радикально, тож ніяких подальших курсів хіміотерапії Ользі Петрівні не знадобиться.

Ця історія вкотре підтверджує важливість профілактичних оглядів. А саме — ендоскопічних досліджень, ЕГДС та колоноскопії. Золотий стандарт: регулярно проходити гастроскопію та колоноскопію чоловікам та жінкам після 40 – 45 років, навіть якщо немає жодних скарг».

Записатись на консультацію або діагностику ви можете через мобільний додаток https://odrex.ua/ua/app/, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Тренінги з тактичної медицини для медиків ЗСУ

Опубликовано: 19.04.2022 о 11:45

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Робота військових медиків зараз надзвичайно цінна та важлива, тож для нас і важливо, і приємно ділитись усіма найсучаснішими знаннями та власним досвідом для досягнення найкращих результатів.

В Medical Hub Odrex ми занурились у догоспітальний стандарт допомоги у військовій медицині, відпрацювали навички серцево-легеневої реанімації, катетеризації вен мануально та під УЗД, розглянули медичне сортування, догляд при опіках, допомогу постраждалим внаслідок дії хімічних агентів, відновлення прохідності дихальних шляхів тощо.

Заняття проводили:

• Медичний директор, анестезіолог, кандидат медичних наук Дмитро Гавриченко.
• Заступник медичного директора з медичної частини, анестезіолог, кандидат медичних наук Сергій Щербаков.
• Завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії, анестезіолог, кандидат медичних наук Ігор Йовенко.
• Анестезіолог, сертифікований тренер ACLS (Advanced Cardiac Life Support) Анатолій Кочман.
• Завідувач рентген-діагностичним відділенням, рентгенолог Олександр Березовський.

Тактична медицина — галузь, що постійно змінюється, тому постійне навчання та тренування відіграють фундаметальну роль. Дякуємо всім медикам, які вчаться та працюють на передовій, і допомагають наблизити нашу перемогу.

Нейрохірург, кандидат медичних наук Анатолій Обливач про складові успішної операції

Опубликовано: 19.04.2022 о 11:36

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Якщо вам здається, що українська нейрохірургія тлі практик європейських лікарів не достатньо універсальна чи досвідчена, то саме в цьому відео Андрій Анатолійович розвіює хибні уявлення.

Нейрохірургія сьогодні зовсім не схожа на нейрохірургію до розвитку нейровізуалізації — методів, що дозволяють візуалізувати структуру, функції та біохімічні характеристики мозку. Ще давно дослідити, наприклад, інсультний стан, виявити та вивчити патологію можна було лише посмертно. Натомість зараз у нашому розпорядженні є комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, нейрохірургічний мікроскоп та інші, інколи дуже інформативні та точні, засоби.

Втім, мозок все ще має вдосталь небезпечних та незвіданих територій, а нейрохірургічні втручання залишаються одними з найбільш ризикованих. Не у всіх аспектах ми можемо покладатись на технології — що саме дозволяє проводити успішне лікування, слухайте в бесіді.

Андрій Анатолійович Обливач — хірург вищої категорії із загальним стажем роботи 21 рік. Щорічно виконує більше 350 операцій на головному мозку. Андрій Анатолійович регулярно приїжджає в Медичний дім Odrex проводити складні операції при патологіях головного мозку.

Дізнатись більше про нейрохірургію в Odrex можна за посиланням.

Нагадуємо, що контакт-центр Медичного дому працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.