Колоректальний рак (рак товстої та прямої кишки) знаходиться на другому місці за смертністю. Пухлина росте повільно і найчастіше не викликає жодних симптомів доти, доки не досягне великого розміру. Але якщо виявити колоректальний рак на початковій стадії, то захворювання успішно лікується.
Завідувач хірургічного відділення Андрій Фомін, проктолог, хірург Анастасія Зайцева та хірург-ендоскопіст Савелій Узун розповіли, як проходить скринінг, ендоскопічне дослідження та лікування в Медичному домі Odrex, а також кому слід насамперед своєчасно проходити обстеження.
Сьогодні судинний хірург і завідувач хірургічним відділенням Олександр Борисович Смирнов проводить лікування хронічної венозної недостатності не тільки лазерними і радіочастотними методиками, що вже стали традиційними, але і за допомогою процедури склеювання вен VenaSeal.
Як відбувається процедура?
Склеювання (або закриття) вен — це процедура, яка може проводитися навіть в перев’язувальному кабінеті, а не тільки в умовах операційної. Після її закінчення пацієнт має можливість одразу ж самостійно піти. Активні і зайняті пацієнти спокійно відправляються до дому за кермом власного автомобіля. Якщо ж людина відчуває хвилювання, то на час процедури її введуть у медикаментозний сон – а після закінчення, пацієнт відпочине в палаті.
Розмітка перед процедурою
Сама процедура зводиться до одного невеликого проколу в нижній частині ноги. Через катетер вводять клей, поступово закриваючи патологічну вену — судинний хірург при цьому притискає тканини та постійно контролює хід процедури за допомогою УЗД.
В ході лікування судинний хірург розробляє індивідуальний план впливу, який може включати і інші технології, такі як, наприклад, мініфлебектомія і склеротерапія. Це буває необхідним для досягнення косметичного ефекту.
Олександр Борисович проводить контрольне УЗД
Переваги склеювання вен VenaSeal в порівнянні з традиційними методиками
Відсутність термічного впливу. Інші технології здійснюють температурний вплив на тканини, а нагрівання, не часто, але все ж таки призводить до тимчасових порушень чутливості. Саме через термальний вплив пацієнти з низьким больовим порогом скаржаться на неприємні відчуття під час ендовенозної лазерної коагуляції або радіочастотної облітерації.
Немає необхідності носити компресійний трикотаж. Ми знаємо, як багато пацієнтів хотіли б уникнути цього, через надмірну вагу, вік або індивідуальні особливості шкіри. Крім того, компресійний трикотаж незручно носити в літній період. VenaSeal – це, перш за все, швидкий період відновлення: в день процедури можна приймати душ, наступного — вже можна засмагати, а компресійна білизна не потрібна.
Процедуру можна проходити без анестезії. Традиційні методики вимагають спеціальної анестезії, що потребує численних уколів під час операції. За процедури склеювання вен пацієнтові роблять лиш одну ін’єкцію знеболюючого препарату на початку процедури.
На початку XX століття єдиним способом позбутися від варикозу було видалення вени через великий розріз — від пахової зони до щиколотки. На щастя, з часом з’явилися делікатні, малотравматичні і «нестрашні» методи — ендовенозна лазерна коагуляція і радіочастотна облітерація, якими ми користуємося в Odrex вже 6 років. Ці технології дуже хороші — але немає в світі досконалості, і медична наука не стоїть на місці.
Набір для проведення процедури
Система закриття вен VenaSeal — розробка американської компанії Medtronic. Ця технологія врахувала недоліки вже існуючих, сучасних операцій: відсутній термічний вплив, зведені до мінімуму неприємні відчуття і потреба в анестезії, немає необхідності носити компресійну білизну після операції.
Блокований інтрамедулярний остеосинтез застарілого чотирирічного перелому проксимального відділу стегнової кістки з кістковою пластикою та подовженням кінцівки – навіть назва операції вимовляється насилу. Що ж говорити про складність самого процесу, особливо якщо врахувати, що вік пацієнта майже 90 років.
І Василь Фізор, як завжди, впорався зі своїм завданням бездоганно.
Вона залишається одним з найбільш розхожих неврологічних захворювань в світі — на третьому місці після інсульту і хвороби Альцгеймера.
Тому знання про епілепсію можуть стати в нагоді в будь-який момент. З неврологом оліклініки всієї родини в ЧорноморськуОльгою Валентинівною Лапшиною розбираємося, як не відчувати себе ніяково в спілкуванні, допомогти під час епілептичного нападу, і не нашкодити. Тим більше, що це зовсім не складно.
Будьте готові допомогти
Сам по собі епілептичний припадок не такий небезпечний, як відсутність допомоги в потрібну хвилину. На початку нападу намагайтеся прибрати подалі потенційно небезпечні, гострі і важкі предмети. Підкладіть що-небудь м’яке людині під голову: светр, подушку, рушник. Але не тримайте його і не намагайтеся зупинити напад силою — так можна тільки сильніше нашкодити.
Не панікуйте і не бійтеся
Поширена помилка — що в ході нападу западає язик, тому потрібно розтиснути щелепи і покласти щось до рота. Це не так: під час нападу м’язи, зокрема і язик, знаходяться в гіпертонусі і неправильні дії ризикують травмувати язик, зуби або стати причиною асфіксії. У деяких випадках доведеться викликати швидку: якщо напад тривав більше 5 хвилин, якщо напад починається знову, а людина не встигла прийти до тями.
Негайна госпіталізація потрібна вагітним, травмованим і тим, у кого новий напад відрізняється від типових випадків.
Сидіть поруч після нападу
Після нападу покладіть людину в зручне положення — переверніть набік. Перший час — небезпечний і вимагає делікатності. Чекаючи, поки людина приходить до тями, відновлює пам’ять і починає знову координувати рухи, дуже важливо знайти в собі сили заспокоїти її, запевнити, що все буде в добре, і посміхнутися. У людини з епілепсією часто є браслет, картка з телефоном близького або трекер з кнопкою тривоги — повідомте рідним або знайомим про напад. На початку не можна давати воду — є ризик захлинутися.
Проявіть такт
Помилок про епілепсію так багато і вони такі поширені, що люди з захворюванням періодично відчувають себе зацькованими. Ні, це не психічне захворювання, не обов’язково супроводжується психічними порушеннями, не завжди передається у спадок або залишається на все життя, не вирок і вже точно не заразне.
Так, епілепсія аж надто суворо диктує свої обмеження і ускладнення, але мільйонам людей вона не заважає вести насичене життя. Ніколи не варто говорити «ну ти ж здоровий (а)» і вказувати, що є люди, яким важче: від того, що комусь ще гірше, полегшення не настає. Не потрібно говорити тільки про хвороби, але уникати цієї теми не варто — краще дати зрозуміти, що вам не все одно і ви готові допомогти.
Звертайте увагу на подразники
У епілепсії більше 40 форм, і вони дуже різні — як по проявах, так і по триггерам — подразникам — які викликають приступ.
Найвідоміший приклад — фотоепілепсія, коли напад провокується світловими подразниками: миготливою зовнішньою рекламою, частими монтажними склейками, мерехтливими яскравими зображеннями.
На жаль, це встигло стати зброєю в руках інтернет-тролів. Так, за політичну критику постраждав журналіст Курт Ейхенвальд: йому відправили миготливу картинку, яка викликала напад. Ігнорувати подразники і не намагатися попередити про них — значить створювати незручну і навіть небезпечну ситуацію. У когось напади виключно денні або нічні. Їх можуть спровокувати інші захворювання, недолік сну або алкоголь, але найголовніший тригер, про який варто пам’ятати, — це стрес.
Разом з ендокринологом Веронікою Непорадою розберемо основи налагодження культури харчування:
Що ж робити, коли хочеться солодкого без наслідків для фігури?
• Всім своїм пацієнтам Вероніка Григорівна рекомендує вживати фрукти і солодощі до 12:00. Для тих, хто не може відмовитися від солодкого — можна дозволити до 30 грам шоколаду вище 72% або 200 грам фруктів вранці.
• В обід можна з’їсти моркву. Якщо вірити японським медикам, то регулярне вживання моркви продовжує життя на 7 років.
• На вечерю можна поласувати парою-трійкою сирих суцвіть брокколі. Стебла за смаком нагадують солодкий молодий зелений горошок, а в сирому вигляді брокколі — відмінний засіб для очищення організму.
• Будьте уважні, коли вибираєте напої. Відмовлятися від солодких газованих напоїв на користь соків і смузі — не найкраща ідея. Цукру в останніх може бути не менше, а то й більше.
• Читайте склад перед покупкою. Цукор міститься не тільки в солодощах, а й в тих продуктах, де його, здавалося б, не повинно бути: соусах (кетчуп, майонез і т. д.), знежирених продуктах, пакетованих соках, навіть в ковбасі з сосисками. Уважно читайте етикетку: «сахароза», «концентрат фруктового соку», «фруктоза» — нічим не краще.
Згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в день рекомендовано вживати не більше 25 – 50 грамів вільних цукрів. Денна норма споживання вільних цукрів не повинна перевищувати 10% від загального числа споживаних дорослою людиною калорій.
Нещодавно лікар пройшов курс з хірургічного лікування глаукоми в Alcon Experience Academy в Барселоні, і вже застосовує отримані знання на практиці в нашій клініці.
Медичний дім Odrex оснащений сучасним обладнанням та уважно стежить за розробкою нових методик у галузі лікування глаукоми.
Глаукома — захворювання, яке спричиняє пошкодження зорового нерва, погіршення зору і навіть сліпоту. Тому не забувайте регулярно перевіряти зір.
У нашій клініці проводиться високоточна діагностика зору, яка дозволяє вчасно виявити очні захворювання та отримати цілий комплекс послуг з їх лікування відповідно до сучасних світових стандартів.
Темой обсуждения стала Служба скорой помощи. Руководители рассказали о том, как пришла идея её создания, объяснили, в каких случаях нужно вызывать бригаду и кто в неё входит. Об интересных случаях в практике врачей скорой помощи, об оснащении реанимобилей и многом другом смотрите в сюжете.
Наші хірурги, анестезіологи, операційні сестри і анестезист працювали з провідними консультуючими хірургами з США, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю. Операційний блок готовий і до знімальних груп, маленьких та великих: наприклад, телепроекту СТБ «Я соромлюсь свого тіла», в рамках якого ось уже 4 роки ми допомагаємо пацієнтам з непростими історіями. А вільний час сестри операційного блоку проводять на майстер-класах і за рішенням ситуаційних завдань.
Подбати про своє серце або серце близької людини зовсім нескладно досить регулярно проходити обстеження. Ми розробляли Кардіо Check-Up таким чином, щоб пацієнт тісно співпрацював з лікарем, діагностика була комплексною, але при цьому проходила швидко і не вимагала додаткових клопотів. І не дарма наш Check-Up виглядає, як подарунок — він може стати гарним презентом тим, чиє здоров’я для вас є цінним.
Кардіо Check-Up — програма поглибленої діагностики серцево-судинних захворювань. Ми оновили програму відповідно до найсучасніших рекомендацій щодо раннього виявлення хвороб серця і додали:
• Ліпідограму з визначенням ліпопротеїну — комплексне дослідження рівня ліпідів (жирів) різних фракцій крові, що допомагає спрогнозувати розвиток ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, тромбозу, інсульту та інших захворювань.
• Комплекс інтим-медіа (КІМ) судин — дослідження, що дає оцінку віку судин. Дозволяє виявити атеросклеротичні зміни, які є початком серцево-судинних подій.
Андрій Володимирович розповів, що для нього стало вирішальним фактором при виборі цієї професії та пояснив, чому за рентгенендоваскулярною хірургією — майбутнє.
Про тонкощі роботи рентгенендоваскулярного хірурга, про серцеві захворювання та їх лікування, а також про безліч цікавих деталей лікар розповів в ефірі 7 каналу.