Андрэ Трудников — заведующий центром общей и онкологической хирургии Восточно-Таллинской центральной больницы (Таллин, Эстония). Доктор проводит операции на пищеварительном тракте и специализируется на хирургическом лечении лишнего веса.
Тема доклада Андре Трудникова — «Причины и возможности устранения болей в животе после бариатрических операций».
Напоминаем, Вторая международная научно-практическая конференция «Бариатрия сегодня. Хирургическое лечение ожирения» состоится 19-20 октября в Medical Hub Odrex.
Володимир Сажиєнко — керівник мамологічного напряму, пластичний хірург, хірург-онколог (мамолог) Медичного дому Odrex взяв участь у програмі «Вечір на Думській», де розповів про красу і здоров’я молочних залоз, про вроджених і придбаних про діагностику, профілактику та лікування молочних залоз у Медичному домі Odrex.
Ендокринна система виробляє більше десятка речовин — гормонів, які відповідають за здоров’я жінки. Гормони безпосередньо впливають на масу тіла, стан шкіри і волосся, регулярність циклу, якість сексуального життя, безпосередньо пов’язані зі здатністю виносити і народити малюка, а також позначаються на емоціях, пам’яті, кмітливості, лабільності настрою і навіть на ставленні до життя.
Тим часом, багато цих проблем жінки постійно списують на вік або лінь, хоча насправді причина криється в гормонах і піддається лікуванню. Розібратися в цьому допоможе гінеколог-ендокринолог — лікар з комплексним підходом, який вирішує проблеми як зовсім молодих леді, так і жінок в період менопаузи.
Естроген VS тестостерон
Для представниць жіночої статі естроген є головним гормоном: саме він робить жінку жінкою: формує основні статеві ознаки, регулює менструальний цикл, відповідає за красу шкіри, волосся і нігтів.
На противагу естрогену існує тестостерон — зазвичай його називають «чоловічим» гормоном, але насправді він виробляється в незначній кількості і в жіночому організмі. Саме тестостерон підвищує статевий потяг, відповідає за спалювання жирів, впливає на ріст і розвиток фолікула.
Якщо рівень тестостерону вище норми, порушується хитка гормональна рівновага, що веде до проблем зі здоров’ям. Навіть маленькі «пустощі» чоловічого гормону провокують акне, себорею, ріст волосся в небажаних місцях. Надлишок тестостерону робить жінку маскулінною: грубіє голос, змінюється хода, тіло формується за принципом Аполлона — вузький таз, широкі плечі. До того ж велика кількість чоловічого гормону порушує менструальний цикл, а значить, в перспективі може призвести до розвитку полікістозу яєчників, ожиріння, невиношування вагітності та безпліддя.
У чому проблема?
На зростання рівня тестостерону впливає комплекс факторів:
спадковість,
хвороби ендокринної системи,
порушення роботи наднирників,
прийом гормональних препаратів,
вживання біологічних добавок,
стресовий стан,
неправильне харчування.
Що робити?
Усунення проблеми здійснюється різними способами. Перш ніж вдаватися до медикаментозного лікування рекомендується переглянути харчування. Особлива увага приділяється білковим продуктам: необхідно регулярно вживати в їжу м’ясо і рибу. Також слід включити в раціон соки, овочі, молочне. При цьому варто відмовитися від алкоголю і куріння.
Естроген VS прогестерон
Естроген прискорює в організмі всі процеси, в тому числі й обмінні, тому спалювання калорій відбувається швидше. В першу фазу менструального циклу гормон на висоті, тому в цей період жінки найбільш привабливі, сексуально активні та енергійні.
У другу фазу циклу переважає прогестерон, який відповідає за емоційний стан жінки, настання вагітності, пробуджує материнський інстинкт.
В чому проблема?
Якщо між естрогеном і прогестероном з’являється дисбаланс, в організмі можуть виникнути порушення, зокрема, відомий багатьом передменструальний синдром (ПМС), який викликає:
стрес,
хронічні інфекції,
патологія щитовидної залози,
запальні захворювання органів малого таза,
пізній репродуктивний вік.
ПМС може стати дуже серйозною проблемою: деяких жінок цей синдром позбавляє працездатності, викликає депресії, набряки, мігренозні болі та запаморочення.
Що робити?
Помірні фізичні навантаження, заняття йогою, курси розслабляючого масажу полегшують перебіг ПМС. Показана дієтотерапія: раціон повинен містити якомога менше жирів, солі й простих вуглеводів, і як можна більше клітковини, а також продуктів, багатих магнієм і вітамінами групи B.
Якщо ознаки ПМС численні і виражені яскраво, тільки лікар після ретельного обстеження може призначити гормональну терапію.
Як відомо, будь-якій хворобі краще запобігти, ніж вилікувати. Профілактика і рання діагностика допоможуть уникнути безлічі ускладнень і розвитку хронічних захворювань. Не нехтуйте профілактичними оглядами — фахівці допоможуть тримати гормони під контролем.
Великий літній Medical Business Forum – це понад 200 учасників, 14 спікерів з Італії, Грузії, України та Росії та виключно корисні доповіді.
Спікери конференції — успішні практики зі сфери медицини, які раді ділитись знаннями: як можна на одній послузі побудувати медичний бізнес, як розвивати персональний бренд лікаря, яким має бути медичний сервіс, як вибирати стратегію розвитку великих медичних центрів. А кожна доповідь — можливість подивитись на приватні клініки під новим кутом та підтвердження того, що українська приватна медицина рухається у правильному напрямку.
Дякуємо учасникам за цікаві питання, а Лію Смекун та команду MBF — за можливість поділитись власним досвідом та чудову організацію форуму.
Без сумніву сонце сприяє виробленню ендорфінів — гормонів щастя, що, погодьтеся, прикрашає кожного. До того ж воно сприяє активізації в організмі обмінних процесів і покращує мікроциркуляцію, в тому числі й в шкірі.
—
Саме сонячні промені причетні до фотостаріння — передчасного в’янення шкіри. Сонце зневоднює покрив, втрачається пружність і еластичність, з’являються глибокі зморшки. Ультрафіолет може зробити ведмежу послугу власникам жирної шкіри: замість цілющого підсушування висипань, закупорюються пори, провокуючи появу запалених елементів.
Треба знати! Надлишок сонця зневоднює волосся, роблячи їх тьмяними та млявими.
Здоров’я
+
Сонячні ванни зменшують кількість холестерину в крові, і сприяють виробленню вітаміну D, який зміцнює кістки, зуби, волосся і нігті, стимулює вироблення в шкірі колагену та еластину.
—
Необережне ставлення до ультрафіолету часто обертається опіком. Причому, наслідки можуть бути не тільки одномоментні — свербіж і почервоніння, що змінюються лущенням. Набагато небезпечніше віддалені — у вигляді пошкодження генетичного апарату клітин: наприклад, якщо сонячний спектр травмував родимку, вона може переродитися в меланому.
Треба знати! У якості «бонусу» світило нагороджує шкіру пігментними плямами.
Правила безпеки
Тривале перебування на сонці збільшує ризик розвитку трьох онкологічних хвороб шкіри: базаліоми, базальної плоскоклітинної карциноми й найнебезпечнішої — меланоми.
Засмагайте до 11.00 і після 16.00.
Пийте більше рідини.
Користуйтеся сонцезахисним кремом з відповідним для вашої шкіри SPF фактором.
Після сонячних ванн наносьте на шкіру зволожувальні засоби.
Віддавайте перевагу одягу з натуральних тканин.
Якщо ви помітили підозрілі зміни шкіри, зверніться за консультацією до дерматолога.
Треба знати! Медики рекомендують особливо берегти обличчя і зону декольте — на цих ділянках найбільш ніжна шкіра.
Баріатричні операції потрібні не стільки для зниження ваги, скільки поліпшення здоров’я, нормалізації тиску, збільшення тривалості та якості життя, лікування діабету. І в Європі цей метод досить поширений.
Беате Катаріна Джакоб
У Німеччині проблема зайвої ваги дуже поширена, навіть у дітей, що особливо сумно. Я живу неподалік від Франкфурта-на-Майні, практично в передмісті. Життя там дуже спокійне, всі люблять багато відпочивати і гарненько поїсти. Кілька років тому я намагалася худнути самостійно — і навіть скинула 30 кг, але потім вага повернулася. Тоді я зважилася на операцію, і дуже рада, що це зробила — я б зважилася на неї знову, причому саме в цій клініці.
Моя страховка не покривала операцію, про що я і сказала своєму лікареві — Пламену Стайкову. На що він запропонував мені поїхати в Україну. А я відразу ж засумнівалася: я не знаю мови, мало що знаю про Україну, а про Одесу — тільки те, що колись бачила в старому американському документальному фільмі. Але через кілька тижнів я все-таки зважилася — їду в Одесу!
Доктор Стайков заочно познайомив мене з Андрієм Фоміним. Поспілкувавшись з ним, я перестала турбуватися: так зрозуміло і впевнено він все пояснював. З лікарем Фоміним дуже приємно спілкуватися, але клініка мене вразила не менше. Кожен, хто тут працює, уважний до пацієнтів. Навіть не знаючи мови, постараються приділити увагу.
А операцію я перенесла дуже легко. Те, що пропало почуття голоду — просто дивно. Тепер я думаю, як знову почну ходити в басейн і буду легко підніматися по сходах — раніше це було дуже непросто. У свої 53 я відчувала себе на 90.
Мені шкода, що в Німеччині так мало знають про Україну. Одеса — гарне місто, тут приємно гуляти, а вид, який відкривається з Приморського бульвару на порт — захоплює. Мені дуже до душі місцеві ринки і ярмарки — вони дуже колоритні і живі, можна знайти багато такого, що зроблено або приготовлено своїми руками. Я живу недалеко від Франкфурта — там рідко зустрінеш щось подібне. А ось на батьківщині свого чоловіка, в Камеруні, я обожнюю гуляти по таких місцях.
Наталя Бендер
У Німеччині я живу вже 15 років. Я спостерігалася у лікаря Стайкова, і в якийсь момент він сказав мені: «Не хотіла б ти поїхати зі мною в Одесу?». На що я відразу відповіла — із задоволенням! Ми прилетіли разом: доктор прооперував мене, провів майстер-клас для студентів — трансляцію операції та лекцію, і передав мене під спостереження своїх колег.
Я страшенно хвилювалася і намагалася нікого не підвести. Але зараз, після операції, відчуваю себе дуже добре. Я відчула себе ніби в сім’ї — не дарма це місце називається «Домом». Хірурги Фомін і Махатадзе — прекрасні лікарі.
У Німеччині баріатричні операції дуже поширені, але і менталітет там не такий, як в Україні. Один тільки доктор Стайков проводить близько 600 операцій в рік. І ці пацієнти не соромляться розповідати про операцію, а, навпаки, постійно спілкуються на форумах.
Мені зробили рукавну резекцію шлунка — тобто відрізали його частину і зменшили обсяг до 150 мілілітрів. Операція пройшла так швидко, а з наркозу я вийшла так рівно, що вже скоро була на ногах.
Баріатрія — це не казка. Мій стан тільки почав поліпшуватися, попереду ще дуже велика робота, звичайно. Але зараз я збираюся летіти додому — там мене чекає сім’я, і я дуже скучила.
Пламен Стайков, медичний директор клініки Саксенхаузен, візит-професор Одеського національного медичного університету
Медичний туризм в усьому світі дуже виріс в останні роки. Часто буває так, коли пацієнту показана дорога операція, а страховка її не покриває. Тоді пацієнти з Європи змушені шукати альтернативні варіанти. І, як і кожного, хто планує лікування, їх завжди цікавлять три аспекти: можливості медичного центру, сервіс і, природно, ціна. Для пацієнтів з Німеччини Медичний дім Odrex привабливий по кожному з цих параметрів. Баріатричні операції, які проводять мої колеги, за можливостями вирішення проблем не поступаються хірургії в західних країнах. А пацієнти, яких ми разом вилікували, дуже задоволені — як якістю лікування, так і сервісом.
Специалисты рассмотрели и обсудили такие важные темы, как, детская нутрициология, детская гастроэнтерология, нутритивная поддержка новорожденных и иммунопрофилактика.
Медицинский директор Odrex Дмитрий Гавриченко (Dmytro Gavrychenko) и главный врач Клиники Сердца Денис Себовпровели для гостей презентацию клиники и экскурсию по всем отделениям и этажам Медицинского дома Odrex.
Представители «Хадасса» увидели Клинику Сердца, стоматологию, палату для бариатрических пациентов, а также палаты интенсивной терапии и стационарного пребывания.
Очень приятно получать высокую оценку работы от представителей одного из крупнейших медицинских центров Израиля.
Эта операция показана тем пациентам, аортальный клапан которых по каким-либо причинам вышел из строя. Раньше, если пациент по тем или иным причинам не мог перенести операцию по замене клапана на открытом сердце — например, в силу возраста, то медицине было нечего ему предложить. Благодаря TAVI мы можем оказывать помощь пациентам с аортальным стенозом малотравматичным способом, и, как это было вчера, без наркоза — с помощью седации в сознании.
Вчерашняя операция была выполнена через прокол на бедре. Во время TAVI клапан в свернутом виде продвигают по бедренной артерии к сердцу: там его устанавливливают, лепестки нового клапана разворачиваются и он заменяет старый.
В Украине TAVI проводятся крайне редко — такая операция требует большого количества условий: например, наличия в клинике дополнительных служб и оборудования, к которому предъявляются высокие требования. Но, главное — специально обученной команды, а это рентгенэндоваскулярный хирург Андрей Басацкий, ведущий консультирующий кардиохирург Клиники Сердца Дмитрий Турлюк, анестезиолог Андрей Новак, а также операционные сестры и рентгенолаборанты, которые проходили обучение TAVI в Израиле. К операционной команде также присоединились глава интервенционной кардиологии Медицинского центра «Хадасса» в Иерусалиме, профессор Хаим Даненберг, и специалист Medtronic Том Паслер (Израиль).