Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: January 2024

Грижі в дитини: оперувати чи ні? Інтерв’ю Михайла Тернавського на першому міському

Опубликовано: 31.01.2024 о 17:01

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Пупкові грижі

Пупкова грижа – не страшний діагноз. Найчастіше такі утворення не оперують щонайменше до 9-10 років, оскільки діти часто їх «переростають». Але незважаючи на це, консультація з хірургом необхідна, бо за певних показань операцію все ж проводять.

Поширена думка про те, що така грижа може з’явитися через те, що акушери неправильно зав’язали пупок – лише міф, який розвінчується хоча б тим фактом, що пупки вже не зав’язують, а ставлять спеціальні зажими.

Пахові грижі

Цей вид гриж вже не такий простий, ігнорувати в жодному разі не можна. Хвороба особливо небезпечна для дівчат, оскільки в грижовий мішок виходить яєчник, і в разі защемлення він може некрозуватися за кілька годин. При защемленні операція необхідна негайно!

Як проходить операція?

Методику обирає лікар після детального обстеження. Операція триває приблизно 40 хвилин під загальним наркозом. Зазвичай це втручання одного дня, але за певних обставин дитину можуть відпустити додому навіть в той самий день ввечері.

З післяопераційних обмежень – не стрибати та дотримуватися дієти (останнє стосується тільки того дня, в який робили втручання).

Порада батькам від лікаря: під час купання оглядайте дитину. Якщо в паховій зоні помітили припухлості, складки, почервоніння тощо, проконсультуйтесь з лікарем.

Записатись на консультацію Михайла Сергійовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Спеціальна пропозиція для пацієнтів лабораторії «Сінево»

Опубликовано: 31.01.2024 о 11:22

Автор:

Категории: Блог

Записатись на консультацію та обстеження знижкою можна через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. Під час запису вкажіть ваш промокод для отримання знижки.

Дослідження та прийом проводить завідувач хірургічного відділення Філатова, ангіохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент Михайло Чехлов. Лікар є членом Європейської асоціації судинних хірургів (ESVS). А також судинний хірург з 17-річним досвідом Людмила Булатова

Ось перелік патологій, які лікує судинний хірург:

  • варикозна хвороба,
  • атеросклероз,
  • трофічні виразки,
  • лімфостаз,
  • судинні «зірочки» тощо.

В Odrex на Філатова ми працюємо з усіма сучасними методами лікування варикозу, як радіочастотно, так і лазером. Також проводить склеротерапию (безопераційне лікування варикозу). Метод обирається лише після ретельної діагностики.

Лікування допомагає забути про відчуття важкості в ногах, набряклість, швидку втомлюваність та м’язовий біль. Тим, хто помічав у себе такі симптоми, не варто відкладати звернення до фахівця – вони можуть свідчити про судинні захворювання, страждати на які можна роками, а вирішити проблему – буквально за кілька годин. Варикоз тягне за собою втрату еластичності стінок судин, розширення і деформацію вен аж до виникнення тромбів. Також важливо, що терапія повертає естетичний вигляд вен, оскільки прибирає візуальні зміни.

Зауважте, що дослідження проводиться скринінгове – тобто лікар використовує УЗ для визначення необхідної тактики лікування.

*Пропозиція дійсна з 12.02.2024 по 13.04.2024. Вартість послуги зі знижкою: «Консультація фахівця з УЗД скринінгом судин АКЦІЯ. Судинний хірург», «Консультація провідного фахівця. Судинний хірург» — 1040 грн, «Консультація фахівця. Судинний хірург» — 720 грн. Послуга діє за адресою: Одеса, вул. Філатова, 38, Багатопрофільна лікарня Odrex.

Семінар A Multidisciplinary Approach To Gastrointestinal Patients в Medical Hub Odrex

Опубликовано: 30.01.2024 о 10:38

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

На семінарі з доповідями виступили наші колеги хірург, ендоскопіст, завідувач хірургічного відділення №2 Віталій Русаков, хірург, ендоскопіст, керівник ендоскопічного напрямку Костянтин Науменко, хірурги й ендоскопісти Дмитро Корчовий, Іван Бескровний та Анастасія Харітонова, гастроентеролог Павло Андрющенко, гастроентеролог, гепатолог Галина Короленко, гастроентеролог, кандидат медичних наук Микола Калініченко, лікар УЗД, завідувачка відділення ультразвукової діагностики Анастасія Пустовалова.

Модератори заходу — керівник ендоскопічного напрямку Костянтин Науменко та медичний директор з хірургічної допомоги Юрій Бабінець.

Запис трансляції «A Multidisciplinary Approach To Gastrointestinal Patients» на нашому каналі в youtube

Тестування для учасників буде надіслане протягом тижня.

Ділимось фотографіями з конференції. Якщо вам цікаві подібні заходи, підписуйтесь на сторінку Medical Hub Odrex, стежте за анонсами та долучайтесь до участі.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Гострий інфаркт. Історія лікування нашої пацієнтки

Опубликовано: 25.01.2024 о 20:53

Автор:

Категории: Блог,Медичні кейси

Тэги:

«Як тільки мене привезли, біля мене моментально опинились люди. Кожний медпрацівник робив свою роботу – хто кров брав, хто тиск виміряв. У мене було враження, що це все відбувається не зі мною, що я просто спостерігаю, наче фільм дивлюсь», – згадує Лариса Павлівна.


Кардіолог, пульмонолог Наталя Лукомська

Пацієнтка відповідала на питання та орієнтувалась в просторі, але її стан був не найкращим: больовий синдром, нестабільна гемодинаміка зі схильністю до високого тиску і відчуття нестачі повітря. Жінку відвезли в операційну, щоб виконати коронарографію. Дослідження показало, що є 70% стеноз основного стовбура лівої коронарної артерії, стеноз передньої низхідної артерії, 70% стеноз огинаючої артерії і тромбоз початкового відділу правої коронарної артерії.

Завідувач відділення інтервенційної радіології Костянтин Хацько та операційна сестра Лариса Чебан

«Враховуючи зміни на ЕКГ (ознаки ішемії міокарда – порушення кровопостачання), больовий синдром та підвищення тропоніну І, пацієнтці поставили попередній діагноз – гострий коронарний синдром. Інтервенційний радіолог Костянтин Хацько виконав коронарну ангіографію, в результаті виявили дефект наповнення в правій коронарній артерії. Задля відновлення кровопостачання задньої стінки серця встановили стент – це значно скоротило термін відновлення пацієнтки, посприяло позитивному перебігу захворювання та нівелюванню важких ускладнень», – пояснює кардіолог, пульмонолог Наталя Лукомська.

«Коли лікар увійшов в операційну, увімкнули легкий джаз. Почалась операція. Я була у свідомості і все бачила на екрані, це було дуже цікаво. Я виконувала всі вказівки лікарів, мене навіть похвалили, що все робила правильно», – ділиться враженнями від хірургічного лікування серця наша пацієнтка.

Анестезіолог Ольга Паланіч

І хоча Лариса Павлівна перебувала у свідомості, але їй все одно надавалась анестезіологічна підтримка. Анестезіолог Ольга Паланіч під час операції вводила знеболювальне, контролювала стабільність серцевої діяльності, тиску, ритму, пульсу, дихання, сатурації та лабораторних показників, і в будь-яку хвилину була готова скоригувати їх у разі потреби.

«Основне завдання анестезіолога – забезпечити безпеку пацієнта. Це фактично гасло нашої служби. В нашому випадку, поки хірург відновлював кровообіг, анестезіолог робила все, щоб мінімізувати ризики тяжких ушкоджень міокарда. І, звичайно, ще й підтримувала психоемоційний стан пацієнтки, – розповідає Ігор Йовенко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії. – І дуже важливо в цій історії те, що пацієнтка вчасно звернулась по допомогу. Час має значення при лікуванні інфаркту».

Лариса Павлівна лікувалась за програмою НСЗУ, за якою послуги сплачує держава. Це стало можливим завдяки тому, що Медичний дім законтрактований за напрямком лікування гострих інфарктів з НСЗУ. Жінку вже виписали додому та надали рекомендації для подальшого лікування.

Детальніше про кардіохірургію в Медичному домі.

В ургентних випадках можна викликати швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 або самостійно звернутись в приймальне відділення по вулиці Розкидайлівська, 69/71. Також Медичний дім госпіталізує пацієнтів з будь-якої швидкої допомоги – варто лише повідомити лікарям про намір лікуватись в Odrex.

День народження Клінічної онкології Odrex 2024

Опубликовано: 25.01.2024 о 14:36

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Лікування пацієнтів відділення займається команда кваліфікованих фахівців з багаторічним професійним стажем, чуйних і уважних. Лікарі відділення володіють сучасними методиками лікування та працюють за міжнародними стандартами і протоколами.

Для надання медичної допомоги на найвищому рівні у відділенні використовуються лише перевірені препарати, передове обладнання та найсучасніші протоколи.

У відділенні Клінічної онкології Odrex доступні консультації клінічного онколога та суміжних спеціалістів, проведення Tumor Board, обстеження перед проходженням курсу, встановлення порт-систем, всі види хімієтерапії та хірургічних втручань, а за необхідності надання паліативної допомоги і терапії болю.

Вітаємо всю команду відділення Клінічної онкології з річницею. Дякуємо вам за щоденну кропітку працю на ниві лікування та бажаємо успіхів, здоров’я і доброї вдачі!

Нагадуємо, що записатись на консультацію онколога ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Нейрохірург чи травматолог: до кого йти, коли болить плече та шия?

Опубликовано: 24.01.2024 о 22:30

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

У відео лікарі обговорюють такі теми:

  • Які ознаки того, що біль спричинений ортопедичною проблемою?
  • Додаткові симптоми, які вказують на нейрохірургічне походження болю.
  • Діагностика при болю в плечі та шиї – МРТ, КТ чи рентген?
  • Що буде, якщо ігнорувати біль?
  • Взаємодія нейрохірурга та ортопеда-травматолога.

«Рухайся» — блог Медичного дому Odrex про суглоби, зв’язки, м’язи і все, що пов’язано з ортопедією та травматологією, а тепер — і нейрохірургією.

Наша мета – розповісти про реалії медицини та золоті стандарти лікування, щоб наші пацієнти отримували максимально грамотну допомогу та не витрачали ані час, ані гроші на непотрібну терапію.

  • Костянтин Палагнюк — ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, завiдувач вiддiлення ортопедії і травматології Медичного дому Odrex.
  • Тимур Ксензов – нейрохірург Медичного дому Odrex.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Що робити, якщо болить голова?

Опубликовано: 23.01.2024 о 21:49

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Чому болить голова?

Головні болі бувають первинними (головний біль напруги, мігрень, кластерний біль тощо) та вторинними (спровоковані інфекційними захворюваннями, коливаннями артеріального тиску, надмірним вживанням медикаментів тощо).

Найчастіше пацієнти звертаються до лікарів з головним болем напруги та мігренозним болем. Перший вид викликає у пацієнтів неприємні відчуття по всій голові, які описують, як «шапку, яка тисне». Цей біль спровокований погіршенням кровообігу через напруження м’язів у шийному відділі. З ним люди зазвичай можуть продовжувати фізичну або розумову діяльність, чого не можуть робити при мігрені. Ця хвороба дезорієнтує та дезадаптує пацієнтів, і часто стає причиною лікарняних відпусток. Відрізнити мігрень від інших видів головного болю нескладно:

  • супроводжується нудотою, блювотою та запамороченням,
  • провокує чутливість до світла, звуків та запахів,
  • найчастіше локалізується з одного боку,
  • іррадіює в око,
  • характер болю пульсуючий тощо.

При нападах найкраще приймати ліки (які виписав лікар!) в перші пів години від його початку, при цьому за можливості полежати без світлових та звукових подразників.

На відміну від головного болю напруги, мігрень часто є спадковим захворюванням.

Що робити, якщо болить голова?

Головний біль не треба терпіти – звертайтеся до лікаря. Особливо, якщо відбувається більше 15 нападів на місяць. Обстеження та консультації важливі, оскільки цей біль може бути сигналом про небезпечне захворювання.

Профілактувати головний біль можна за допомогою простих правил:

  • дотримуватися гігієни сну,
  • пити достатньо рідини,
  • контролювати тиск,
  • підтримувати фізичну активність,
  • регулярно обстежуватись у лікаря.

Записатись на консультацію Тетяни Василівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Реабілітація після перелому стегнової кістки: історія нашої пацієнтки

Опубликовано: 23.01.2024 о 21:44

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Другий варіант досить ризикований – кістка може зростись неправильно і спровокувати ускладнення, а тривала іммобілізація дає погані наслідки для усього організму. Ольга Іванівна обрала перший, оскільки саме він дає можливість швидкої реабілітації. Після виписки із травматологічного стаціонару, щоб закріпити результат, жінка продовжила відновлення у реабілітаційному – і за 2 тижні повернулась на долікарняний рівень.

Дивіться історію Ольги Іванівни у нашому відео: про її лікування розповідають Костянтин Палагнюк, завiдувач вiддiлення ортопедії і травматології, та Ростислав Рішняк, керівник реабілітаційного стаціонару.

Детальніше про Реабілітаційний центр.

Записатись на консультацію до Ростислава Володимировича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Знову COVID-19? Дивіться інтерв’ю з Анастасією Неклюдовою на 7 каналі

Опубликовано: 23.01.2024 о 21:33

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Що робити, якщо з’явились симптоми ГРВІ, зокрема й COVID-19?

  • Звертатися до сімейного лікаря і не займатись самолікуванням.
  • Дотримуватися самоізоляції протягом щонайменше 5 днів від початку проявів симптомів. При цьому протягом 3 днів поспіль вже має бути нормальна температура тіла.
  • Носити маску, якщо є необхідність перебувати в публічному місці (наприклад, в черзі на прийом до лікаря).
  • Мити руки та промивати ніс сольовим розчином (його можна зробити самостійно або купити в аптеці).

Симптоми ГРВІ:

  • нежить та/або закладеність носа,
  • біль в горлі,
  • підвищена температура тіла,
  • інтоксикаційний синдром (ломота в тілі),
  • печіння очей тощо.

Вакцинація. Щепитись чи ні?

Відповідь однозначна – так. Особливо це стосується людей, які входять до груп ризику, тобто мають певні захворювання або стани:

  • серцева недостатність,
  • цукровий діабет,
  • бронхіальна астма,
  • люди з хронічними захворюваннями,
  • вагітні тощо.

За консультацією та самим щепленням варто звертатися до свого сімейного лікаря. Вакцинуватись від грипу та COVID-19 можна одночасно.

❕ Також важливо пам’ятати про щеплення від правця та дифтерії – остання планова вакцинація відбувається в 16 років, далі варто самостійно звертатися до сімейного лікаря кожні 10 років.

Лікування ГРВІ. Що має сенс, а від чого краще відмовитись?

Противірусні препарати

Такі ліки доцільно вживати, якщо є підтверджений грип або ковід (і їх має призначати лікар). Противірусних препаратів проти інших ГРВІ не існує.

Антибіотики

Вживати антибактеріальні препарати без рекомендації лікаря може бути не просто неефективно, але й небезпечно. Річ в тому, що в нормі у людини в трахеобронхіальному дереві постійно знаходяться бактерії в певній кількості, і якщо неконтрольовано прийняти антибіотики, можна порушити їхній баланс. Такі збої зазвичай призводять до зворотного ефекту – бактерії, на які не вплинули ліки, починають активно розмножуватись і, відповідно, спричиняти ускладнення. Саме тому важливо приймати антибіотики тільки за призначенням, і тільки в тому дозуванні, яке рекомендували саме в кожному конкретному випадку.

Імуномодулятори та імуностимулятори

Такі препарати не мають доведеної ефективності, тож ця підтримка організму не має сенсу. Народні методи – мед, лимон, чорнослив тощо – теж не врятують від хвороби, але точно не нашкодять і принаймні урізноманітнять раціон.

Ліки від кашлю

З ними теж варто бути обережними. Якщо до появи мокротиння прийняти препарати, які мають його розріджувати, можна спровокувати посилення сухого кашлю. Якщо при наявності мокротиння прийняти ліки, що блокують кашльовий центр, можна спровокувати розвиток бактеріальної інфекції (оскільки бактерії осідають та не відхаркуються разом з мокротинням). Тож важливо правильно обирати засіб, а не купувати перший ліпший з реклами.

Лікування від ГРВІ має бути симптоматичним. За точним призначенням варто звертатися до сімейного лікаря.

Записатись на консультацію Анастасії Сергіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Odrex долучився до масштабного збору для ЗСУ

Опубликовано: 23.01.2024 о 21:18

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

На що пішли гроші?

На зібрану суму вже купили дистанційно керовані вогневі станції та крупнокаліберні кулемети M2 Browning до них. Система призначена для інтеграції в широкий спектр сухопутних і морських платформ, а також транспортних засобів. Такі станції з кулеметами забезпечують відмінну здатність працювати на короткі та середні дистанції з високою точністю вогню. Їхня робота, до речі, ефективна незалежно від часу доби та погоди.

Це не просто зброя. Це – збережені життя українців. Ми щиро дякуємо колегам з бізнес-спільноти та волонтерам «Корпорації монстрів» за небайдужість та підтримку армії. Такі результати надихають — сподіваємось, і вас також. Разом переможемо!